Kamil Stoch zadowolony z kolejnych treningów. “Jesteśmy na bardzo wysokim poziomie”

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Za nami kolejne treningi skoczków narciarskich na normalnej skoczni w Seefeld. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się ponownie Kamil Stoch, który dwukrotnie plasował się w czołowej trójce. – Udany dzień, dobre skoki i przede wszystkim odpowiednie czucie – skomentował Stoch.

Kamil Stoch w swojej karierze nie zdobył jeszcze medalu mistrzostw świata na normalnej skoczni. To jednak nie powoduje specjalnej motywacji na piątkowy konkurs w Seefeld. Nasz najlepszy skoczek stara się skupić przede wszystkim na dobrej pracy. Dzisiaj to się powiodło, bo dwukrotnie znalazł się w czołowej trójce treningów. – Udany dzień, dobre skoki i przede wszystkim odpowiednie czucie. W końcu mogłem to robić z dużym uśmiechem i radością – oceniał Stoch po środowych treningach. Na Bergisel radości nie brakowało, ale wkradła się chęć zrobienia czegoś więcej. – Też tak czasami pewnie macie, że im bardziej się starcie, tym gorzej wychodzi – mówił Kamil dziennikarzom w Seefeld. – Wydaje mi się, że my jesteśmy na wysokim poziomie i tak też czujemy. Przecież cały sezon skaczemy dobrze tylko coś nie zagrało (w Innsbrucku przyp. red.) i nie ma co do tego już wracać – uzupełnił.

Stoch odniósł się także do rywalizacji kobiet podczas mistrzostw świata. Dzisiaj pierwszy raz na tej imprezie w szranki stanęły także Polki. – Oglądaliśmy – potwierdził Kamil. – Super, że Kamila zrobiła taki dobry wynik. Ona ma siedemnaście lat, debiut i od razu do finału. To naprawdę solidny występ. Mam nadzieje, że to jest przyszłość tej dyscypliny – ocenił trzykrotny mistrz olimpijski, którego zdaniem, mniej szczęścia miała Kinga Rajda. – Metry skoczyła dobre, tylko znów te przeliczniki – dodawał skoczek z Zębu. Kamil nie chciał też potwierdzić, czy weźmie udział w konkursie drużyn mieszanych. – Na razie skupiam się na tym, co jest bezpośrednio przede mną – powiedział.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.