Kamil Stoch i Sven Hannawald nominowani w kampanii Sportowy Moment Miesiąca

0

fot. Wiktoria Wnętkowska

fot. Wiktoria Wnętkowska

Chociaż od zakończenia Turnieju Czterech Skoczni minęły już prawie trzy miesiące, Kamil Stoch i Sven Hannawald zostali nominowani w światowej kampanii “Laureus Sporting Moment of the Month”. Do końca głosowania pozostało pięć dni. 

Sportowy Moment miesiąca to kampania organizowana przez Światową Akademię Laureus, w której przez dziesięć miesięcy w roku kibice wszystkich dyscyplin sportowych na świecie mogą wybierać najlepszy ich zdaniem moment w sportowej rywalizacji, spośród czterech nominowanych wydarzeń. Akademia identyfikuje momenty od 1 listopada 2017 do 31 października 2018. Dokładnie od marca do grudnia, w każdym z tych miesięcy można dokonywać wyboru najlepszej chwili, wśród czterech klipów wideo. Oznacza to, że w marcu głosowanie obejmuje również pierwsze dwa miesiące w roku, czyli styczeń i luty. Dlatego też teraz wśród nominowanych znaleźli się Kamil Stoch i Sven Hannawald, a konkretnie moment,  w którym Niemiec gratuluje Polakowi wyrównania jego rekordu czterech wygranych konkursów w Turnieju Czterech Skoczni i wita go w elitarnym klubie. Nominacje otrzymują takie wydarzenia, które nie dotyczą bezpośrednio zwycięstw i uzyskiwanych wyników przez sportowców, a symbolizują prawdziwe wartości sportu i promują przesłanie, iż sport ma moc zmieniania świata. Spośród wszystkich laureatów każdego miesiąca, wybrany zostanie Sportowy Moment Roku, który zostanie ogłoszony na gali Laureus World Sports Awards w 2019 roku.

W marcu nominowanymi momentami są: Ability Not Disability (Shaquem Griffin), Welcome to the Club (Kamil Stoch i Sven Hannawald), Girl Power (Sky Brown)  i From Death’s Door To The Podium (Mark McMorris). Głosowanie trwa do końca marca na stronie mylaureus.com. Kamil Stoch i Sven Hannawald obecnie zajmują drugie miejsce. Prowadzi Mark McMorris.

źródło: mylaureus.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.