Kadra B trenowała na skoczni w Wiśle

jakub-wolnySezon zimowy rozkręca się z tygodnia na tydzień. W najbliższy weekend zainaugurowane zostaną zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach. Robert Mateja zabiera do Vikersund swoją siódemkę, która trenowała w środę w Wiśle.

W tym roku polscy skoczkowie nie musieli zbyt długo czekać na przygotowanie skoczni w Wiśle Malince. Dobra aura spowodowała, że obiekt im. Adama Małysza jest pokryty śniegiem. W środę skorzystała z tego kadra B, która trenowała przed nadchodzącymi zawodami Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. W składzie znaleźli się m.in. Krzysztof Biegun i Jakub Wolny. Ten pierwszy powoli wraca do formy po kontuzji. – Czuję jeszcze mały dyskomfort, ale to w ogóle mi nie przeszkadza. Czuję się dobrze i powoli wracam do takiej optymalnej formy fizycznej, co potwierdzają również testy na platformie – mówił w rozmowie z Anną Karczewską (PZN) Krzysztof Biegun. Skoczek, który ma już na swoim koncie jedną wygraną w zawodach Pucharu Świata, jest zadowolony z aktualnej dyspozycji. – Środowe treningi w Wiśle ocenię pozytywnie. Powiem tak, ta moja forma tak krok po kroku zwyżkuje. Może nie jest jeszcze najwyższa, ale idzie to wszystko w dobrym kierunku – dodawał Biegun.

Z treningów na skoczni w Wiśle zadowolony jest były polski mistrz świata juniorów z Val di Fiemme. Jakub Wolny był jednym z wyróżniających się zawodników podczas treningów w mieście Piotrka Żyły. Skoczek uważa, że jego skoki są już na dobrym poziomie.  – Jak będzie to zobaczymy dopiero w piątek po zawodach. Nie ma co nastawiać się na jakieś konkretne miejsca, bo jest to nasz pierwszy start i tak naprawdę nikt z nas nie wie, w którym miejscu jesteśmy, dopiero przekonanym się o tym w Vikersund – opowiadał Jakub Wolny. Zawodnik zachwalał też osoby, które przygotowywały obiekt do zgrupowania. Jego zdanie pracę wykonali w sposób idealny. – Poza tym warunki można powiedzieć, że też były wymarzone, bo nie wiało w ogóle. Myślę, że długo nie trafi nam się taki spokojny trening – oceniał skoczek z Wilkowic. Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego już w nadchodzącą sobotę.

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.