Jan Ziobro wywalczył miejsce na Turniej Czterech Skoczni

jan-ziobro-015W pierwszej części tego sezonu Jan Ziobro był jednym z zawodników startujących w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Podczas tych konkursów spisywał się najlepiej z Polaków. Dzięki regularnym wynikom w pierwszej dziesiątce 25-letniemu skoczkowi udało się wywalczyć dodatkową kwotę startową na Turniej Czterech Skoczni.

Zawodnik o swoich skokach w Pucharze Kontynentalnym mówi, że były one dobre, jednak brakowało w nich petardy – Te skoki były na dobrym poziomie – ocenił Jan Ziobro. Podobnie 25-latek ocenił swoje skoki podczas zgrupowania w Zakopanem. Uważa, że jego próby były lepsze od tych oddawanych w dotychczasowych zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Na koniec zapytaliśmy Jana Ziobry o optymalność jego pozycji dojazdowej, mającej bezpośredni wpływ na całość skoku. Zawodnik stwierdził, że jego ułożenie się na dojeździe jest optymalne.

Warto dodać, że podczas trzech skoków oddanych podczas otwartego treningu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem nasz skoczek oddawał próby pomiędzy 120, a 125 m. To pozytywny prognostyk przed zbliżającym się 65. Turniejem Czterech Skoczni.

Z Zakopanego dla Sportsiniwinter.pl – Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.