Jan Hoerl i Ursa Bogataj górą w klasyfikacjach generalnych po LGP w Courchevel

fot. sportsinwinter.pl

Za nami kolejny już, w tym sezonie letnim weekend, w którym mogliśmy podziwiać skoki najlepszych zawodników świata. Po trzech konkursach z cyklu Letniej Grand Prix. Na czele klasyfikacji generalnych znajdują się Słowenka Ursa Bogataj u pań, a u panów Jan Hoerl. Prześledźmy, jak prezentują się obie te klasyfikacje.

fot. sportsinwinter.pl

Obsada francuskich konkursów kobiet, ponownie była wyraźnie mocniejsza niż mężczyzn. Na starcie niemal w komplecie pojawiła się czołówka sezonu zimowego. Tym razem na starcie, pojawiły się dwie Norweżki – Thea Minyan Bjoerseth, oraz Silje Opseth. Konkurs zakończył się w podobny sposób, co w Wiśle, ponownie najlepsza była Ursa Bogataj, jednak tuż za nią uplasowała się tym razem Austriaczka Marita Kramer. Tym samym zmieniła się czołowa dwójka klasyfikacji generalnej LGP. Pierwsze miejsce, wciąż zajmuje Słowenka, natomiast drugie miejsce zajmuje Marita Kramer. Trzecie miejsce, za Słowenką i Austriaczką zajmuje Japonka, Sara Takanashi, która nie brała udziału w konkursie. W czołowej dziesiątce znajdują się przedstawicielki czterech nacji. Mamy tam zatem 3 Słowenki, 3 Japonki i 3 Austriaczki i Niemke Katarine Althaus.   Punkty w Courchevel zdołała wywalczyć tylko jedna Polka, Kinga Rajda. Nasza reprezentantka ma na swoim koncie 2 oczka, co pozwala jej na zajmowanie 39 miejsca w klasyfikacji generalnej, natomiast nie punktująca w Courchevel Nicole Konderla, zajmuje miejsce 37, mając 5 punktów zdobytych w Wiśle.

Klasyfikacja Generalna kobiet po LGP w Courchevel

 LGP w Courchevel, do udanych, może zaliczyć Simon Amman. Znany wszystkim Szwajcar, zajął w sobotę 3 miejsce po deszczowym konkursie. Szwajcar wrócił na podium po 8 latach czekania. Również zawody w Francji, mogą zaliczyć do udanych polscy skoczkowie. Konkurs, co prawda nie padł łupem biało-czerwonych, ale w sobotę 5 miejsce zajął Jakub Wolny, a 8 i 9 miejsce padło łupem, powracającego do formy Macieja Kota i Klemensa Murańki. Miejsce tuż za pierwszą dziesiątką zajął, z kolei Andrzej Stękała, a jako jedyny do drugiej serii nie zakwalifikował się Paweł Wąsek. Liderem całego cyklu, tym razem samodzielnie, jest Jan Hoerl. Zawodnik z Austrii ma na swoim koncie 196 punktów. Drugie miejsce zajmuje Jakub Wolny, który traci do lidera 11 punktów. Natomiast na 3 miejsce spadł nieobecny w Courchevel Dawid Kubacki. W czołowej dziesiątce znajdują się przedstawiciele pięciu nacji. Mamy tam 2 Polaków, 3 Austriaków, 2 Niemców, 2 Szwajcarów i Słoweńca.

Klasyfikacja Generalna mężczyzn po LGP w Courchevel

Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są także klasyfikacje drużynowe, pod nazwą Pucharu Narodów. U pań prowadzą Słowenki przed przed Austriaczkami i Japonkami. Na 4 miejscu, z dużą stratą do podium, plasują się Niemki. Polki, dzięki punktom Nicole Konderli i Kingi Rajdy zajmują 12 miejsce. W klasyfikacji panów na czele znajdują się Polacy, którzy o 15 oczek wyprzedzają Austriaków. Podium zamykają reprezentanci Niemiec.

Klasyfikacja Generalna Pucharu Narodów mężczyzn po LGP w Courchevel

Klasyfikacja Generalna Pucharu Narodów kobiet po LGP w Courchevel

Źródło: informacja własna