Jakub Wolny po najlepszej zimie w karierze. “Sezon spełnił moje ambicje”

SONY DSC

SONY DSC

Jakub Wolny minionej zimy pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał. Po ostatnim konkursie w Planicy miał prawo do zadowolenia i nie ukrywał tego. – Najbardziej cieszę się zdobycia Pucharu Narodów – powiedział dziesiąty zawodnik klasyfikacji lotów.

Przed rozpoczęciem minionego już sezonu wiele osób zastanawiało się, czy Jakub Wolny ma szansę na poczynienie kolejnych kroków w kierunku czołówki. Po ostatnich zawodach w Planicy wiemy już, że poczynił ogromne kroki. Były mistrz świata juniorów kilkukrotnie startował w konkursach drużynowych, bardzo często pewnie wnosząc wiano punktowe. – To dla mnie bardzo udany sezon. Najlepszy w karierze. Miałem wzloty i upadki. Potrafiłem się podnosić. Miałem taki kryzys w Rosji, ale potem udało mi się wrócić. Trzeba teraz wyciągnąć wnioski – oceniał Wolny po niedzielnym konkursie w Planicy.

– Po zwycięstwie drużynowym w Wiśle nie myślałem, że teraz już tylko atakować podium. Ten sezon spełnił w pewnym stopniu moje ambicje. Cały czas się rozwijam – powiedział Jakub, który nie chciał za bardzo komentować wyboru nowego Michala Dolezala na trenera reprezentacji Polski. – To na pewno jest bardzo dobry człowiek – przyznał.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.