Jak wygląda klasyfikacja generalna na półmetku zmagań

maciej-kot-hinterzarten

Za nami konkurs w Einsiedeln, a skoczny cyrk na kolejne zawody przenosi się do Azji. To już półmetek letnich zmagań, które Polakom dają nadzieję na dobre występy w zimie. Nasi rodacy zajmują dwie pierwsze pozycje w klasyfikacji generalnej i prowadzimy również w Pucharze Narodów.

Sezon zimowy dla Polaków pozostawił pewien niedosyt. Nasi rodacy zostali sklasyfikowani głównie w trzeciej oraz czwartej dziesiątce. Najlepszy był Kamil Stoch, który uplasował się na 22 miejscu klasyfikacji generalnej. Szybko jednak znaleziono lekarstwo na niezbyt zadowalające wyniki i zmieniono trenera. Stefan Horngacher rozpoczął przygotowania do sezonu od wielu zmian w treningach, które zdecydowanie poprawiły dyspozycję biało-czerwonych.

Podczas Letniego Grand Prix od samego początku Maciej Kot objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i tylko raz, w Niemczech, zszedł z najwyższego stopnia podium, aby stanąć na drugim miejscu. Wiceliderem cyklu jest podwójny Mistrz Olimpijski, Kamil Stoch, który po zawodach w Szwajcarii ponownie powrócił na pozycję 2. Traci on do Maćka 165 punktów, natomiast trzeci Stefan Kraft do naszego Mistrza traci 6 punktów. Kolejni Polacy zajmują miejsce 12. i 14., Klemens Murańka z 76 punktami jest ex aequo z Robertem Kranjcem na dwunastej pozycji, a Dawid Kubacki z 70 punktami na koncie zajmuje kolejne miejsce w klasyfikacji generalnej. Jan Ziobro, który wystąpił podczas Letniego Grand Prix tylko raz, w naszej Wiśle, okupuje 23 pozycję z 36 punktami, dwa punkty mniej od niego ma Piotr Żyła, który jest na 25 miejscu. Trzecią dziesiątkę w ogólnym zestawieniu zamyka Jakub Wolny, który dotychczas zdobył 28 punktów. Najdalej ze wszystkich Polaków jest sklasyfikowany Andrzej Stękała, który po jednym występie w Wiśle zgromadził 10 punktów na swoim koncie i objął 44 miejsce.

Klasyfikacja generalna

W Pucharze Narodów Polska od początku objęła prowadzenie, niestety oddała je na chwilę Niemcom po zawodach w Hinterzarten, ale po zawodach w Einsiedeln powróciliśmy znowu na szczyt. Na podium Pucharu uplasowali się również Niemcy, którzy tracą do nas 139 punktów i Austriacy tracący tych punktów 256.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.