Historyczny wyczyn Halvora Egnera Graneruda. “Całe życie o tym marzyłem”

Screen: Eurosport

– Całe życie marzyłem o tym, żeby być w tym miejscu – mówił po wygraniu 71. Turnieju Czterech Skoczni Halvor Egner Granerud. Norweg był niezwykle wzruszony, bo osiągnął swój najważniejszy cel tej zimy.

Screen: Eurosport

71. Turniej Czterech Skoczni przeszedł już do historii. Złotego Orła zdobył Halvor Egner Granerud, a tuż za jego plecami znalazł się Dawid Kubacki. Dla Norwega to niesamowity sukces. Jak się okazuje, to był jego główny cel w tym sezonie.

“Całe życie o tym marzyłem”

– O to mi chodziło tej zimy. To była jedyna rzecz, na którą naprawdę zwróciłem uwagę. Właśnie po to trenowałem. Po to była każda dodatkowa seria przysiadów. W tej chwili to wszystko ma znaczenie – powiedział Granerud, cytowany przez NRK. Kiedy skoczek wylądował w drugiej serii, widać było jego ogromne wzruszenie. Nic dziwnego, bo spełnił swoje marzenie.

– Całe życie marzyłem o tym, żeby być w tym miejscu. To emocjonujące, bo skakanie to coś wyjątkowego – mówił 26-latek.

Halvor uzyskał 1191,2 punktu, co jest najlepszym wynikiem w historii. Dla tego zawodnika to podwójnie ważne osiągnięcie, bo jego kraj czekał na wygraną w TCS od 2007 roku, kiedy najlepszy był Anders Jacobsen.

– Czuję się absolutnie fantastycznie. Co za przeżycie! Cóż to za przeżycie widzieć, jak jeden z naszych sportowców zgarnia Turniej Czterech Skoczni. Zajęło to 16 lat, ale teraz możemy tego doświadczyć – powiedział w TV 2 Alexander Stoeckl, trener norweskich skoczków.

Źródło: NRK / TV 2

Mateusz Król
Obserwuj