H.Kuttin: “Mamy czterech świetnych zawodników”

fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber

fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber
fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber

Otwarcie Pucharu Świata w Kuusamo, nie mogło pójść o wiele lepiej austriackiej drużynie. Zespół mógł świętować pierwsze podium już w drugim konkursie sezonu, dzięki trzeciemu miejscu Manuela Fettnera. FIS rozmawiał z trenerem Heinzem Kuttinem po zawodach.

Wszyscy są obecnie bardzo zadowoleni i czują ulgę. Drużyna Austriacka według trenera Kuttina zawsze na początku sezonu słabo sobie radziła, dlatego dobre wyniki dają dużo pewności siebie na przyszłość. Ważne również dla niego to, że dobre wyniki osiągnęli Stefan Kraft, Michael Hayboeck oraz Andreas Kofler, gdyż potwierdza to dobrą pracę i strategię.

– Andreas Kofler i Manuel Fettner świetnie sobie tutaj radzili, zwłaszcza dla Andiego to przełom. Razem z Florianem Lieglem, trenerem grupy drugiej w Austrii, przekonaliśmy, iż potrzebuje on impulsu. Manuel za to od dwóch lat ciągle pokazuje, że stać go na więcej. Obecnie są to najlepsze skoki w karierze – mówi Kuttin.

Austriacy są głównymi pretendentami do zwycięstwa w pierwszym konkursie drużynowym w tym sezonie. Jednakże trener Kuttin uspokaja wszystkich, ponieważ będą tam inne warunki i inny konkurs. Faworytami według niego są również Niemcy, Norwegia, Słowenia a także Polska.

– W skali od 1 – 10 jestem zadowolony na 10 z Ruki. Poszło nam bardzo dobrze. Niestety Markus Schiffner oraz Clemens Aigner nie byli w stanie pokazać na co ich stać, ale jesteśmy dumni. Mamy czterech świetnych zawodników – kończy Heinz Kuttin.

 źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.