Gregor Schlierenzauer: Tęskniłem za zawodami

fot. Agnieszka Białek

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Gregor Schlierenzauer powrócił do rywalizacji Pucharu Świata po zawieszeniu swojej kariery. Nam udało się porozmawiać ze Schlierenzauerem o jego odczuciach związanych z ponownymi startami.

Gregor Schlierenzauer po rocznej przerwie wrócił do rywalizacji pucharowej. Na swój powrót wybrał Wisłę, gdyż według niego kibice tworzą w Polsce wspaniałą atmosferę. Reprezentant Austrii przyznał, że brakowało mu skoków narciarskich w jego życiu. -Tęskniłem za zawodami oraz emocjami, które przynoszą starty-powiedział Schlierenzauer.

Jak Gregor Schlierenzauer przyznał również, że jego aktualnym celem są Mistrzostwa Świata w Lahti. -Chciałbym powoli wrócić do mojej dobrej formy-opowiedział dziennikarzom. Wie jednak, że nie będzie łatwo,gdyż ma świadomość tego, iż aktualnie kadra Austrii prezentuje wysoki poziom, lecz zrobi wszystko, by dostać powołanie na mistrzostwa.

Powrót na belkę przywołuje u Gregora Schlierenzauera mocniejsze bicie serca. -Siadając na belce tutaj w Wiśle, czuje wolność, miłość oraz wiele uśmiechów. Mam nadzieje, że ze skoku na skok będzie coraz lepiej- oświadczył dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.