Gregor Schlierenzauer o współpracy z Wernerem Schusterem: “Potrzeba czasu”

Gregor Schlierenzauer i powrót do dobrej dyspozycji to historia, która licząc miesiące zmieniła się już w kilkuletnią opowieść. W tym czasie Austriak wielokrotnie zmieniał podejście, a ostatnio nie do poznania spokorniał. Obecnie skupia się na odbudowie swoich skoków i łączeniu dobrych elementów w jedną, dobrze prezentującą się całość, nad którą pracuje z Wernerem Schusterem. O pierwszych efektach powrotu do trenowania z byłym szkoleniowcem Niemców, opowiedział nam w Wiśle.

W konkursie indywidualnym Schlierenzauer skończył jako 25, a wcześniej z drużyną wylądował na zaledwie 6 miejscu. Wysoka dyspozycja jednak dopiero ma przyjść. – Czy wrócę do świetnego skakania tej zimy? Wszystko jest możliwe i głęboko w to wierzę – zapowiedział Austriak. – Obecnie pracuję nie nad konkretnymi elementami, a łączę w swoich skokach wiele dobrych punktów. Tak chcę dojść do dobrze funkcjonującej całości – przekonywał.

Od wiosny były mistrz świata z Oslo i dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli za zawody Pucharu Świata współpracuje z będącym niedawno trenerem reprezentacji Niemiec Wernerem Schusterem. Jak ocenia pierwsze efekty ponownego spotkania ze szkoleniowcem? – Pracowaliśmy razem, gdy byłem młody, wtedy uważałem go za kogoś bardzo ważnego dla siebie – ocenił. – Powrót do Wernera to dla mnie dobry kierunek, ale potrzeba czasu i sporo treningu. Moim celem jest powrót na szczyt – zaznaczył zawodnik.

Schlierenzauer pojawi się wraz z 6 innymi Austriakami podczas zawodów w Hinterzarten w przyszły weekend. To lato może być kluczowe pod kątem jego dobrej dyspozycji, z którą na pewno chciałby się prezentować zimą.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Jakub Balcerski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.