Gratka dla kibiców. Ruszyła przedsprzedaż książki o legendzie skoków

fot. Sportsinwinter.pl

Jego postać jest znana wszystkimi kibicom skoków narciarskich i nie tylko. To właśnie on, wraz z Adamem Małyszem i plejadą innych świetnych zawodników, decydował o sile tej dyscypliny na początku XXI wieku. Mowa o Jannie Ahonenie, słynnym “człowieku masce”, który zdecydował się na wydanie swojej autobiografii.

fot. Sportsinwinter.pl

Pozytywne recenzje dziennikarzy

Szczęśliwi Ci, którzy mieli możliwość obserwowania jak „Człowiek Maska” tworzył swoją niesamowitą historię. Ta książka to wspaniała podróż przez sportowy, ale także osobisty, prywatny życiorys jednego z najlepszych skoczków w historii. Ciekawostka goni ciekawostkę, jedna niesamowita historia przechodzi w drugą. Tu poznaje się nie tylko Ahonena, ale także najnowszą historię fińskich skoków, które jak się okazuje skrywały wiele, czasem sensacyjnych tajemnic – przyznał Sebastian Szczęsny z Eurosportu.

– Maska, Niemowa, Milczący Fin – to najbardziej popularne w Polsce określenia Janne Ahonena. Ta biografia nie zmienia tego stereotypu, bo sam Janne mówi w niej niewiele. Losy i życiowe wybory skoczka poznajemy głównie z opowiadań jego bliskich i znajomych z lat sportowej kariery. Ale dzięki temu dowiadujemy się o Janne naprawdę wiele – dodał Stanisław Snopek z TVP Sport.

Historia życia spisana na papierze

Fin jest żywą legendą skoków narciarskich. W każdych zawodach, w których startował, emanował spokojem. Nie bez powodu nadano mu przydomek “maska”. 45-latek definitywnie zakończył sportową karierę w 2018 roku. W pozaskokowym życiu pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni poświęcił się innym zajęciom i pasjom. Znalazł jednak czas na opowiedzenie historii swoje życia w autobiografii.

Ahonen opowiedział m.in. o kulisach słynnego skoku na 240 m w słoweńskiej Planicy, wielkiej rywalizacji z Adamem Małyszem, czy zakrapianych podróżach na wielkie turnieje, które przypominały wieczory kawalerskie.

Długo oczekiwana biografia zabiera czytelników w podróż z Jannem dookoła świata – będzie ciekawie, wzruszająco, a czasem i absurdalnie – czytamy na stronie wydawnictwa SQN.

Książka oficjalnie trafi do obiegu pod koniec grudnia jednak już teraz można ją nabyć w przedsprzedaży.

źródło: Wydawnictwo SQN