Granerud i Kubacki walczą w najlepsze. Stoch wysoko w treningu

Halvor Egner Granerud wygrał pierwszy trening przed dzisiejszymi kwalifikacjami na skoczni w Bischofschofen. Dawid Kubacki był najlepszy w drugiej serii treningowej. Cieszy dobra postawa Kamila Stocha. 

Pierwszy trening

Halvor Egner Granerud po skoku na 139 metrów zdecydowanie pokonał wszystkich rywali. Drugi Peter Prevc stracił do niego 5,9 punktu, a trzeci Anze Lanisek – 9,1. Przyzwoitymi skokami popisali się też czwarty Kamil Stoch i piąty Dawid Kubacki. Dziesiątkę uzupełnili: Manuel Fettner, Markus Eisenbichler, Anders Fannemel, Robert Johansson i Daniel Tschofenig.

Jak poradzili sobie inni Polacy? Średnio. 23. miejsce zajął Jan Habdas. To bardzo dobry prognostyk dla naszego juniora. 33. był Paweł Wąsek, 34. Piotr Żyła, a dopiero 58. Stefan Hula.

Drugi trening

Tym razem najlepszy okazał się Dawid Kubacki. Polak po skoku na 134,5 pokonał drugiego Halvora Egnera Graneruda. Na trzeciej lokacie uplasował się Peter Prevc. Słoweniec zdaje się wracać do optymalnej formy. Na siódmym miejscu serię treningową zakończył Kamil Stoch.

O wiele lepiej zaprezentował się tym razem Piotr Żyła. Polak odnotował spory awans względem 1. treningu i tym razem zajął 15. miejsce. Paweł Wąsek był 33., Jan Habdas 45., a Stefan Hula 49. Start kwalifikacji zaplanowano na 16:30. Transmisja na kanale Eurosport 1.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk