Gospodarz Mistrzostw Świata w biathlonie w 2027 wybrany – historyczna decyzja

Valju Aloel, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Obradujący w Salzburgu kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) wybrał gospodarza Mistrzostw Świata w Biathlonie 2027. Odbędą się one w estońskiej miejscowości Otepää. Jest to historyczna decyzja, gdyż jeszcze nigdy nie odbywały się one w tej nadbałtyckiej republice.

Valju Aloel, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Decyzję podjął kongres IBU, który obraduje w austriackim Salzburgu. Powierzenie organizacji MŚ estońskiemu kurortowi nie jest niespodzianką. Zarząd IBU rekomendował Otepää już wcześniej, ale formalnie to miasto musiało jeszcze zostać wybrane na kongresie. Co oczywiście nastąpiło. Warto dodać, iż o organizację starało się też fińskie Kontiolahti.

Kolejny kraj na liście

Estonia nigdy nie organizowała tej imprezy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i mistrzostwa dojdą do skutku to ten niewielki kraj będzie dziewiętnatym krajem-organizatorem. Na tej liście nie brakuje też Polski. W 1969 roku gospodarzem MŚ było Zakopane. Obecnie jednak widoki na kolejną organizację zawodów tej rangi są żadne, a i Zakopane straciło na znaczeniu jako ośrodek biathlonowy – najważniejszy w Polsce oczywiście znajduje się w sudeckich Dusznikach-Zdroju.

źródło: biathlonworld.com