FIS Cup w Ljubnie. Jan Habdas na podium. Życiowy sukces Polaka

fot. PZN

Jan Habdas stanął na podium zawodów z cyklu FIS Cup w Ljubnie. Polak uległ tylko Austriakowi Francisco Moerthowi oraz Słoweńcowi Maksimowi Bartoljowi. Punkty zdobyło sześciu biało-czerwonych.

fot. PZN

Dzisiaj w słoweńskiej miejscowości na skoczni o rozmiarze 91 m z bardzo dobrej strony pokazał się Jan Habdas. Polski skoczek w pierwszej serii uzyskał odległość 86,5 a w drugiej 92 metrów. To pozwoliło mu stanąć na podium 17-latkowi. Nasz zawodnik zajął trzecie miejsce i  poprawił swój rekord życiowy. Do tej pory był bowiem najwyżej sklasyfikowany na szóstej pozycji w zmaganiach z cyklu FIS Cup.

Triumf odniósł Austriak Francisco Moerth. Na drugiej l0kacie znalazł się reprezentant gospodarzy Maksim Bartolj. W czołowej piątce rywalizację na słoweńskim obiekcie ukończyli też Janni Reisenauer oraz Felix Hoffmann.

Drugim z Polaków był dziś Adam Niżnik, który zajął dwunaste miejsce. Dwudzieste trzecie miejsce zajął Szymon Zapotoczny, dwudzieste czwarte Mateusz Gruszka, dwudzieste szóste Szymon Jojko, a dwudzieste ósme Marcin Wróbel.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna