FIS Cup w Kandersteg. Julia Clair triumfatorką inauguracyjnego konkursu

fot. archyde.com

W tle trwających Mistrzostw Świata w lotach wystartował sezon zawodów FIS Cup. W piątkowym konkursie kobiet najlepszy wynik uzyskała Julia Clair. Podium uzupełniły Lara Malsiner i Josephine Pagnier.

fot. archyde.com

Na starcie konkursu w szwajcarskim Kanderstegu pojawiły się jedynie dwadzieścia dwie zawodniczki. Po pierwszej serii czołówkę zdecydowanie zdominowały reprezentantki Francji i Włoch. Na prowadzeniu znajdowała się Francuzka Julia Clair (102,5 m). Czołową trójkę uzupełniały Lara Malsiner (96 m) i Josephine Pagnier (93,5 m). Włoszka miała nad Pagnier aż 13,4 punktu przewagi. Na czwartej lokacie plasowała się Lucile Morat (89 m), piątej Jessica Malsiner (86 m), a na szóstej Oceane Gros Avocat (88,5 m). Ta jednak traciła do prowadzącej Clair aż 30 punktów. Pierwszej rundzie towarzyszyły loteryjne warunki – rekompensaty oscylowały od 14 do -10 punktów.

Po drugiej serii czołowa trójka utrzymała swoje wcześniejsze pozycje. Konkurs wygrała Clair (96 m) przed Larą Malsiner (91,5 m) i Pagnier (93 m). Do zmian nie doszło również na kolejnych miejscach tabeli. Zawody w czołowej siódemce ukończyły kolejno Morat (92,5 m), Jessica Malsiner (88 m), Avocat Gros (83,5 m) oraz Julia Muehlbacher (82,5 m). Na starcie drugiej rundy nie pojawiła się dwudziesta druga po pierwszej serii Rumunka Delia Anamaria Folea.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: informacja własna