Dziewięciu Polaków wystąpi na inaugurację FIS Cup w czeskim Frenstacie

fot. PZN

Już w najbliższy weekend zawodami w czeskim Frenstacie zainaugurowany zostanie cykl FIS Cup. Szansę występu na Arel Horecky (HS 106) otrzymało aż dziewięciu polskich skoczków.

fot. PZN

W Kraju Morawsko-Śląskim zaprezentują się przede polscy juniorzy. Trener Daniel Kwiatkowski zdecydował, że będą to: startujący w Letnim Grand Prix we Francji – Adam Niżnik (nie jest już juniorem, ale wciąż posiada status kadrowicza), a także bracia Arkadiusz oraz Szymon Jojko, Szymon Zapotoczny, Klemens Joniak, Marcin Wróbel, Wiktor Szozda, Tymoteusz Amilkiewicz oraz Jakub Wisełka.

Dodajmy, że wspomniani Joniak oraz Wróbel bardzo dobrze spisali się w Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku, plasując się odpowiednio na 2. oraz 3. pozycji.

W Czechach zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne (12.08 oraz 13.08). Start piątkowej rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:30, z kolei sobotnie zawody rozpoczną się o godzinie 10.

Przypomnijmy również, że pierwotnie inauguracja “III ligi” miała odbyć się w estońskiej Oteppie, jednak Estończycy zrezygnowali z organizacji zawodów.

źródlo: PZN