Dwóch przedstawicieli sportów zimowych powalczy o tytuł Sportowca Roku

Screen - Eurosport

Poznaliśmy grono nominowanych w 88. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski. W gronie dwudziestu pięciu szczęśliwców pojawiło się również miejsce dla przedstawicieli sportów zimowych.

Screen – Eurosport

W gronie kandydatów do prestiżowej nagrody znaleźli się m.in. skoczek narciarski – Dawid Kubacki oraz panczenista – Piotr Michalski. Dla tego pierwszego miniona zima względnie udana nie była. Ówczesnemu podopiecznemu Michala Doleżala udało się jednak zdobyć brązowy medal podczas olimpijskiej rywalizacji w Pekinie. Z kolei 28-letni Michalski w styczniu został mistrzem Europy na dystansie 500 m w holenderskim Heerenveen. Wyszarpał tytuł, wygrywając o 0,01 s z zawodnikiem gospodarzy – Merijnem Scheperkampem. W imprezie czterolecia znalazł się z kolei tuż za podium w rywalizacji na 1000 m.

O sukces będzie jednak ciężko

W gronie faworytów tegorocznej edycji znajdują się Iga Świątek oraz Robert Lewandowski. Zawodniczka z Raszyna jest liderką rankingu ATP, a także wygrała w minionym sezonie osiem turniejów WTA, w tym dwa turnieje wielkoszlemowe. Z kolei nasz topowy piłkarz po raz siódmy został królem strzelców piłkarskiej Bundesligi, a minionego lata przeniósł się do FC Barcelony.

Szanse na wysokie pozycje mają również mistrz świata na żużlu – Bartosz Zmarzlik, a także “srebrni” siatkarze – Bartosz Kurek oraz Kamil Semeniuk. Nie zapominajmy również o lekkoatletach. Pełna lista nazwisk znajduje się tutaj >>>

Plebiscyt “Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku organizowany jest od 1926 roku. Przedstawiciele sportów zimowych najlepsi okazali się dwunastokrotnie. w 1938 roku wygrywał skoczek narciarski – Stanisław Marusarz. Czterdzieści lat później statuetkę otrzymał biegacz narciarski – Józef Łuszczek. W latach 2001-2003 oraz w 2007 roku bezkonkurencyjny okazał się Adam Małysz. Pięciokrotnie z rzędu triumfował również Justyna Kowalczyk (2009-2013). W 2014 oraz 2017 roku ze zwycięstwa cieszył się także Kamil Stoch.

źródło: przeglądsportowy.onet.pl