Dawid Kubacki: „Z mojej strony były to bardzo dobre zawody”

Dawid Kubacki po raz kolejny wygrał konkurs z cyklu Letniej Grand Prix i odzyskał koszulkę lidera. Podczas konferencji prasowej opowiedział dziennikarzom o swojej aktualnej dyspozycji oraz o warunkach panujących na skoczni. 

Rok temu podczas zawodów w Hinzenbach, Dawid Kubacki znalazł się na drugiej lokacie. W tym sezonie letnim udało mu się poprawić ten rezultat, z czego skoczek jest bardzo zadowolony. – Z mojej strony były to bardzo dobre zawody. Również skocznia tutaj jest bardzo fajna. Jednak tutaj trzeba być bardzo ostrożnym, bo jeśli popełnisz jakiś błąd, to powoduje to tracenie odległości – opowiedział aktualny lider klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix.

Dawid Kubacki w tym sezonie letnim triumfował już czterokrotnie, co pozwoliło mu na zdobycie koszulki lidera, przed konkursem w Klingenthal, który będzie kończył cykl Letniej Grand Prix. Jednak reprezentant Polski nie zamierza osiadać na laurach. – Ciągle widzę jakieś błędy w moich skokach, więc muszę je udoskonalić. Ciężko nad tym pracuje, co może być sekretem moich zwycięstw – powiedział Kubacki.

Już niebawem sezon letni się zakończy, a skoczkowie narciarscy przeniosą się z igelitu na śnieg. Dawid Kubacki nie widzi wielu aspektów różniących te dwa sezony. – W zimie, podobnie jak w lecie musisz dobrze wybić się z progu, a potem lecieć. Jedynie lądowanie jest troszkę trudniejsze niż w lecie, ale ta zmiana jest niewielka, więc nie widzę zbyt dużo różnic – zakończył reprezentant Polski w skokach narciarskich.

Z Hinzenbach dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.