Dawid Kubacki: Wykonałem sporo pracy z panią psycholog

Dawid Kubacki

Przez wiele lat o Dawidzie Kubackim mówiono, że jego dobre skoki w lecie zwiastują słabą zimę. Niestety, najczęściej się to sprawdzało. Co skoczek powiedział o swojej aktualnej dyspozycji?

Forma zawodnika jest póki co daleka od zeszłorocznej dominacji. Kubacki jest jednak pozytywnie nastawiony do treningów. – Podsumowałbym je pozytywnie. Na początku było trochę problemów i na początku nie do końca wszystko działało po tak długiej przerwie, ale z treningu na trening jest duża poprawa. Na pewno czeka nas dużo pracy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział po zakończonym niedawno zgrupowaniu w Wiśle.

Domeną Kubackiego jest spokój toteż uważa, że podstawą do dobrych wyników w zimie jest przyłożenie się do letnich treningów. Doświadczenie zebrane w poprzednich latach i praca z psychologiem pozwoliły mu bardziej skupić się pracy niż na sukcesach za wszelką cenę. – Moja recepta to, żeby za każdym razem skakać tak samo. Czuję się dobrze przygotowany do nowego sezonu i jestem przekonany, że stać mnie na dobre wyniki – zapewnił.

Skoczek porównał też letnie skoki do tych zimowych. Jego zdaniem nie różnią się one zbyt wiele od siebie. – Nie ma żadnej zmiany w technice. Skaczemy też na skoczniach o takich samych parametrach, więc skoki powinny być tak naprawdę takie same – wyjaśnił.

Zuzanna Wydera

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.