Dawid Kubacki: Spisaliśmy się dzisiaj jako drużyna

Dawid Kubacki kolejny raz okazał się ważnym zawodnikiem dla polskiej drużyny skoczków. Zawodnik włożył spore wiano punktowe w drugie miejsce i nie krył zadowolenia. – Spisaliśmy się dzisiaj jako drużyna – mówił Kubacki po konkursie drużynowym.

Po wspaniałym sezonie letnim Dawid Kubacki chciał spokojnie rozpocząć zimę. Oceniając dotychczasowe dwa dni rywalizacji w Wiśle, można powiedzieć, że udało się. – Wrażenia z tego konkursu są bardzo pozytywne. Walczyliśmy do samego końca – podsumowywał Dawid. – Było sporo emocji i o to właśnie chodzi. My wykonaliśmy dobrze swoją pracę i przez to ten sukces będzie smakował – dodawał. Swoje skoki Kubacki określił jako dobre. Zawodnik z Nowego Targu nie przyłączył się do zawodników zza granicy i nie oceniał źle przygotowania skoczni.

Polacy nie schodzą z podium od ponad roku. – Na pewno to działa na wyobraźnię mediów i kibiców. Dla nas ważne jest to, co robimy na skoczni – mówił Dawid po zawodach. Dla skoczka ważne jest wsparcie każdego kibica, ale od jakiegoś czasu ma też wsparcie w swoim fanklubie. Po wczorajszych kwalifikacjach żartobliwie do swoich fanek mówił, że słabo dmuchały pod narty. – Dzisiaj było lepiej, ale też nie dmuchały tak mocno. Może komuś innemu – mówił z uśmiechem zwycięzca LGP. – Dziewczyny są tutaj i wspierają mnie. To dla mnie bardzo ważne – poważnie dodał Kubacki.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.