Dawid Kubacki: “Przyjemnie mi się tutaj latało”

fot. W. Wnętkowska

– Warunki w trakcie mojego skoku nie były jakieś złe. Generalnie zmieniały się i przez to były przerwy, ale nie wiem, czy innym nie sprzyjały – mówił po udanych zawodach w Zakopanem Dawid Kubacki.

Za Dawidem Kubackim kolejny udany weekend na skoczni. Polak w sobotę poprowadził drużynę do miejsca na podium a dzisiaj zajął drugą lokatę ustępując jedynie fenomenalnemu Stochowi. – Kamil wczoraj sobie odpuścił a dzisiaj mnie wyprzedził – żartował Kubacki na podium. – Od początku weekendu skakałem tutaj dobrze. Wrażenia są zatem pozytywne. To był miły akcent przed jeszcze milszym czasem, czyli urlopem. Z pewnością po wolnym z większą werwą wrócimy do pracy po tak udanych konkursach – mówił mistrz świata z Seefeld.

Kubacki przyznał, że bardzo dobrze czuł się na skoczni. – Przyjemnie mi się tutaj latało. Odległości też były bardzo satysfakcjonujące – oceniał Dawid. Polak przyznał, że wciąż wiele pracy przed nim. – Na pewno dotychczas musiałem pracować nad odbiciem na progu. W skokach nie jest jednak tak, że pracujesz nad jednym elementem. Cały czas skupiamy się na wszystkich elementach – dodawał.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.