Dawid Kubacki o triumfie w Titisee-Neustadt: “Dwukrotne zwycięstwo z rzędu to świetne uczucie” [wideo]

fot. M. Rudzińska

Dawid Kubacki (fot. M. Rudzińska)

Dawid Kubacki znajduje się obecnie w znakomitej formie. Na konferencji prasowej zorganizowanej po zwycięskim niedzielnym konkursie w Titisee-Neustadt dał jednak do zrozumienia, że stać go na jeszcze więcej. 29-latek nie może się również doczekać kolejnych występów w zawodach najwyższej rangi.

– Zwycięstwo w konkursie to zawsze wielka przyjemność. A stanie na najwyższym stopniu podium dwa razy z rzędu to świetne uczucie. Jednak nie jestem zbyt zadowolony z mojego drugiego skoku, spodziewałem się lepszej próby. Wiem, że stać mnie na zdecydowanie lepsze skoki, ale, jak widać, nawet drobne błędy nie przeszkadzają w zwycięstwie – powiedział Polak na konferencji prasowej.

 – W drugim skoku nie tyle przeszkodził mi wiatr, co spóźniłem wyjście z progu. Również lądowanie nie było perfekcyjne, bardziej starałem się walczyć o przekroczenie “zielonej linii”. Jestem szczęśliwy, że to się udało – dodał skoczek z Szaflar, dopytany przez dziennikarzy o szczegóły drugiej próby.

Zapytany o dalekie od ideału warunki, polski skoczek odpowiedział:

 – Pogoda była dziś bardzo zmienna. Wiatr wiał raz z jednej, raz z drugiej strony skoczni, poza tym chwilami prószył śnieg, a potem topniał. Sam miałem szczęście do warunków. Były stabilne. Co więcej, obiekt był dobrze przygotowany na te zmiany pogody.

Kubacki został również zapytany o nadchodzący weekend w Zakopanem i doping ze strony polskich fanów, którzy tłumnie przybyli do Titisee-Neustadt.

 – Wczoraj i dziś wielu polskich fanów przybyło na skocznię. Atmosfera była fantastyczna, nie tylko ze względu na moich rodaków, wszyscy kibice stworzyli świetne wrażenie. Jestem pewien, że w Zakopanem będzie nawet lepiej. Zawsze jest tam ogromnie dużo sympatyków, a atmosfera w Polsce jest nie do zapomnienia.

Dawid Kubacki po niedzielnym triumfie w Titisee-Neustadt

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.