Dawid Kubacki: „Jesteśmy mocni jako drużyna”

Polska odniosła dzisiaj historyczne zwycięstwo w Pucharze Świata w Planicy na skoczni mamuciej w składzie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Co do powiedzenia po konkursie miał mistrz świata ze skoczni normalnej w Seefeld?

Sobotnie zawody jak co roku odbyły się w niesamowitej atmosferze, do czego przyczyniła się wiosenna pogoda oraz doping licznych słoweńskich kibiców. Co więcej, wszyscy reprezentanci Polski popisali się wspaniałymi odległościami. – Fajny dzień, słonko grzeje – mówił Kubacki po dekoracji. – Moje skoki były na bardzo dobrym poziomie, równe, stabilne i dość dalekie, ale mam pewien niedosyt, jeśli chodzi o metry, ale dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy mocni jako drużyna.

Dawid Kubacki oddał próby na odległości 229,5 oraz 230 metrów, a indywidualne znalazłby się dzisiaj na miejscu dziesiątym. – Za każdym razem na mamucie można pobić swój rekord życiowy, w pierwszej serii czułem, że mogę, ale troszkę przesadziłem z kątem natarcia – komentował swoje skoki 29-latek.

Wciąż nie jest znana oficjalna decyzja Stefana Horngachera dotycząca jego przyszłego miejsca pracy, lecz Austriak zapowiedział, że na pewno jutro poda ją do publicznej wiadomości. – Oficjalnych planów na razie nie znam – odpowiedział dzisiejszy zwycięzca zapytany o najbliższą przyszłość. – Poniedziałek i wtorek pewnie wolne, w środę pewnie już do roboty – zakończył.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.