Dawid Kubacki: „Jeden występ nie zmienia tego, co wcześniej się wypracowało i osiągnęło”

Środowe popołudnie na mistrzostwach świata w Seefeld dla polskich skoczków okazało się bardzo udane za sprawą ich dalekich skoków. Swoimi odczuciami przed jutrzejszymi kwalifikacjami podzielili się z nami Dawid Kubacki oraz Stefan Hula. 

Tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata w Val di Fiemme w pierwszej serii treningowej uplasował się na pierwszej lokacie, lądując na 107. metrze, a w drugim treningu zajął miejsce drugie, oddając próbę liczącą 106 metrów. 28-latek przyznał, że obiekt normalny w Seefeld przypadł mu do gustu. – Skocznia jest w porządku, czuję się tam bardzo dobrze i po prostu wykonuję swoją pracę. Trzymam się swojego planu – mówił o swoich wrażeniach.

Zapewne wszyscy kibice chcą zapomnieć o niedawnych konkursach mistrzostw świata w Innsbrucku, kiedy to nasza czwórka zajęła pechowe, czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej, a najlepszy indywidualnie Kamil Stoch wywalczył piątą pozycję. Mimo to wciąż był to dobry występ, a obecnie piąty zawodnik klasyfikacji generalnej stwierdził, że w Seefeld liczy na lepsze rezultaty. – Na Bergisel troszeczkę się męczyłem, ale tutaj na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku. Wyniki, jakie tam osiągnąłem nie były zachwycające, miałem oczywiście poczucie niedosytu, ale sportowiec musi radzić sobie z negatywnymi emocjami. Jeden występ nie zmienia tego, co wypracowało i osiągnęło się wcześniej – zakończył optymistycznie.

Stefan Hula z kolei dzisiaj zajął dwunastą oraz piątą lokatę, przez co zasłużył na występ w jutrzejszych kwalifikacjach. – Drugi skok na pewno nie był znakomity, ale faktycznie dość dobry, a pierwszy dość mocno spóźniony – oceniał swoje próby 32-latek.

Mieszkaniec Szczyrku również podziela zdanie Dawida Kubackiego dotyczące występu drużyny w Innsbrucku. – Trzeba to po prostu “przyjąć na klatę”, walczyć dalej i starać się pokazywać z jak najlepszej strony. Zarówno my, jak i sztab jesteśmy pozytywnie nastawieni – zakończył.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.