Daniela Irsachko-Stolz: To nie były dla mnie łatwe dni

fot.: gwcosmetics.at

fot.: gwcosmetics.at

Jedna z najbardziej utytułowanych skoczkiń narciarskich świata niejednokrotnie musiała zmagać się z nieprzyjemnymi komentarzami dotyczącymi jej życia prywatnego. Często taka jest cena za bycie rozpoznawalną osobą, a nie każdy wykazuje się odpowiednią tolerancją. Jak poradziła sobie z tym na igrzyskach olimpijskich Daniela Iraschko-Stolz?

Jej dorobek jako skoczkini narciarskiej jest imponujący. 43krotnie stawała na podium z czego aż 13 razy na najwyższym jego stopniu. W roku 2014/2015 sięgła po Wielką Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dwukrotnie na koniec sezonu zajęła także drugą lokatę (2011/2012, 2015/2016). Wywalczyła 3 krążki na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym. W Oslo została mistrzynią świata (2011 rok), w Falun zdobyła brąz (2015). Z kolei w ubiegłorocznej imprezie rangi mistrzowskiej wróciła ze srebrem z konkursu mieszanego na skoczni normalnej.

Na ubiegłych Igrzyskach w Soczi stanęła na drugim stopniu podium, przegrywając jedynie z Cariną Vogt. Problemy Austriaczki rozpoczęły się przede wszystkim po zawarciu związku małżeńskiego z Isabelą Stolz w 2013 roku. Nie przez wszystkich było dobrze to odbierane, stąd wzięły się nieprzyjemne komentarze. – Tam ten temat przewijał się przez cały czas, a dyskusja przybrała w pewnym momencie nawet międzynarodowy wymiar. Niektórzy ludzie bardzo mnie krytykowali za to, że tam wystartowałam – stwierdza Daniela.

Na pewno nie było to dla niej łatwe, zwłaszcza przed imprezą czterolecia, ale poradziła sobie i przywiozła srebrny krążek. -To nie były dla mnie łatwe dni. Cokolwiek tam zrobiłam lub powiedziałam… wszystko odbierane było bardzo źle. Zostało mi skupić się na rywalizacji – stwierdziła reprezentantka klubu WSV Eisenerz.

W Pjongczang jest zupełnie inaczej, dzięki atmosferze oraz odpowiednim osobom. – Wioska olimpijska to najlepsze miejsce na świecie. Ludzie tu są wspaniali – podsumowała Daniela.

W dzisiejszym konkursie zajęła wysokie 6. miejsce.

Źródło: sport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.