Daniel Andre Tande opuścił szpital

Fot. Angelika Uchacz

Są nowe wieści w sprawie stanu zdrowia Daniela Andre Tandego. Norweg kilka dni temu przeszedł zabieg obojczyka, a teraz mógł opuścić szpital. – Jest w dobrym stanie – informuje doktor Guri Ranum Ekaas.

Fot. Angelika Uchacz

Kilka dni przed zakończeniem sezonu w słoweńskiej Planicy doszło do groźnego upadku. Daniel Andre Tande w trakcie lotu stracił równowagę i runął na zeskok. Wyglądało to tragicznie. Na szczęście z dnia na dzień informacje była coraz bardziej optymistyczne. Przed Wielkanocą Tande wrócił do kraju. Niedawno przeszedł zabieg obojczyka, a wczoraj wyszedł do domu.

– Daniel został wczoraj wypisany ze szpitala. Jest w dobrym stanie ogólnym i ma się dobrze. Spokój i odpoczynek są częścią leczenia. To nie jest zgodne z występami w mediach. Daniel nie będzie zatem udzielał wywiadów w najbliższych tygodniach – mówi lekarz zespołu norweskich skoczków Guri Ranum Ekaas.

– Jesteśmy pewni, że Daniel nie może doczekać się dnia, w którym zalecenia lekarskie nie będą wpływały już na jego codzienność. W imieniu skokowej rodziny dziękuję lekarzowi drużyny Guri Ranum Ekaas za wysoki profesjonalizm, dedykowane wysiłki i bardzo dobrą współpracę, która była pomocna, nie tylko dla Daniela, ale również dla nas wszystkich, którzy przeżyli wymagający okres – przyznaje menedżer sportu Clas Brede Braathen.

Źródło: Hopplandslaget

Mateusz Król
Obserwuj