D.Kubacki: “Pracę, którą wykonujemy, robimy dobrze.”

dawid-kubacki

Kadra A w skokach narciarskich zakończyła niedawno zgrupowanie w Oberstdorfie na Schattenbergschanze. Dawid Kubacki, który wraz z resztą grupy po raz pierwszy używał torów lodowych, czuł się bardzo dobrze.

Elementy, nad którymi skoczkowie pracowali cały sezon, zaczęły ze sobą współgrać, a skoki jakie oddają są coraz bardziej powtarzalne. – Wszystko poprawia się i to dla mnie główny wyznacznik tego, że pracę, którą wykonujemy, robimy dobrze i jest ona dobrze przemyślana. Myślę, że do zimy jesteśmy dobrze przygotowani i ona mogłaby tak naprawdę przyjść nawet jutro – mówi Kubacki.

Oprócz Oberstdorfu, Polacy odwiedzili również Bischofshofen i Innsburck, które są areną Turnieju Czterech Skoczni. Wspomnienia z tych skoczni mogą dać pozytywne wyniki podczas zawodów, ponieważ będą one świeższe. – Ale prawda jest taka, że jeśli chodzi o turniej i w ogóle całą zimę, to główną rolę gra całoroczne przygotowanie. Nie ma znaczenia to, na jakiej skoczni się trenowało, a chodzi o technikę, powtarzalność skoków i przygotowanie motoryczne. Myślę, że zrobiliśmy to wszystko najlepiej jak się dało i jestem pewien, że to przyniesie spodziewane, dobre efekty – wypowiada się zawodnik.

 Po pierwszych treningach na torach lodowych Dawid Kubacki czuje, że przejście na nie odbyło się bez żadnych zakłóceń. Już po pierwszych skokach można było poprawiać drobne błędy i wdrażać powtarzalne, dobre skoki. Do sezonu zimowego jednakże uważa, że jeszcze ma kilka rzeczy do poprawy i chciałby nad nimi popracować. Efekty dobrej pracy widać było w lecie i już prawie wszystko jest dopięte na ostatni guzik w przygotowaniach na zimę – Myślę, że do zimy jesteśmy dobrze przygotowani i ona mogłaby tak naprawdę przyjść nawet jutro. Drobne rzeczy, nad którymi wciąż trzeba pracować to cel na zimę – starać się pilnować tych elementów podczas każdego konkursu i małymi kroczkami zbliżać się do coraz lepszych skoków – stwierdza Dawid Kubacki.

Źródło: Alicja Kosman/PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.