Czas z rodziną i wcześniejszy wyjazd do Ruki. Znamy plany polskich skoczków

fot. M. Rudzińska

Polski Związek Narciarski poinformował o planach Biało-Czerwonych przed powrotem Pucharu Świata. Polacy mają trenować w Wiśle i Szczyrku, a następnie z wyprzedzeniem udać się do fińskiej Ruki.

fot. M. Rudzińska

Wcześniejszy wyjazd do Ruki

Polski Związek Narciarski poinformował, jak będą wyglądały przygotowania Polaków do startów w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Te odbędą się dopiero w ostatni weekend listopada. Tym samym inauguracyjną rywalizację w Wiśle od konkursów w fińskiej Ruce będą dzieliły prawie trzy tygodnie. Dzięki temu biało-czerwona kadra znalazła więcej czasu zarówno na odpoczynek, jak i treningi.

Jak dokładnie będą wyglądały przygotowania do powrotu do pucharowej rywalizacji? – To będzie czas na naprawdę porządny odpoczynek i powrót do pełni sił. Dlatego zawodnicy spędzą go nie tylko na treningach, ale także z rodziną. Już w kolejnym tygodniu wrócimy do skakania, będziemy ponownie w Wiśle i w Szczyrku. Do Ruki jedziemy trochę wcześniej, już we wtorek przed zawodami – mówił trener polskich skoczków, Thomas Thurnbichler. Austriak dodawał, że dzięki temu Biało-Czerwoni będą mieli czas, żeby poskakać na śniegu, zanim powrócą do rywalizacji w konkursach.

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w weekend od 25 do 27 listopada w fińskiej Ruce. Pozycji lidera klasyfikacji generalnej będzie bronił Dawid Kubacki.

Źródło: PZN