Courchevel 2023. Austriaczki zdominowały drugi trening zjazdu. Nieobecna faworytka

fot. Andrea Miola

Czwartek w pierwszym tygodniu mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Courchevel/Meribel to dla pań przerwa od rywalizacji medalowej, ale dla alpejek przygotowujących się do zjazdu, była to kolejna okazja, aby przetestować trasę, na której odbędą się zawody. Na drugim już treningu najlepsza była Austriaczka, Stephanie Venier. 

fot. Andrea Miola

Austria znowu mocna

Zjazd będzie trzecią konkurencją tegorocznych mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Panie mają już za sobą kombinacją alpejską oraz supergigant, a także dwa treningi zjazdu. Pierwszy z nich odbył się we wtorek, a na czwartek zaplanowana była druga próba trasy. Najlepsza okazała się w nim Austriaczka Stephanie Venier, która uzyskała czas 1:29,80. 

Austriaczki zaprezentowały się bardzo dobrze jako drużyna, bo na drugim miejscu ze stratą zaledwie 0,01 sek. uplasowała się Mirjam Puchner. Trzecie miejsce na liście wyników ma wprawdzie Sofia Goggia (+0,17 sek.), ale Włoszka ominęła bramkę, co w zawodach skończyłoby się dla niej dyskwalifikacją. W związku z tym trzeci najlepszy “regulaminowy” przejazd można przypisać kolejnej reprezentantce Austrii: Ramonie Siebenhofer (+0,21 sek.). Na kolejnych miejscach sklasyfikowane zostały Laura Gauche, Lara Gut-Behrami i Tamara Tippler. 

Stuhec odpoczywa

W drugim treningu nie wzięła udziału jedna z faworytek, Ilka Stuhec, która odpoczywała po supergigancie. Kolejny, trzeci i zarazem ostatni trening, odbędzie się w piątek, natomiast zawody przewidziane są na sobotę na godzinę 11:00. W zjeździe nie bierze udział żadna reprezentantka Polski. 

Wyniki 2. treningu zjazdu

Źródło: własne