Cel osiągnięty. Tomasz Pilch dołączył do grona polskich skoczków z punktami PŚ

0

Ogromne powody do zadowolenia po wczorajszym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem miał Tomasz Pilch. Siedemnastolatek wywalczył swoje pierwsze punkty Puchar Świata. – To nie były perfekcyjne skoki – mówił po zawodach.

Tomasz Pilch jest jednym z nielicznych naszych skoczków spoza kadry A, który spisuje się w tym sezonie rewelacyjnie. Głośno zrobiło się o nim, kiedy zaczął wygrywać zawody Pucharu Kontynentalnego a następnie zadebiutował w Pucharze Świata podczas Turnieju Czterech Skoczni. Punkty udało mu się zdobyć „dopiero” wczoraj. – Jestem ogromnie zadowolony z tego, że dokonałem tego właśnie tutaj. Przed własną publicznością – powiedział Tomasz Pilch. Nasz junior celował w pierwszą trzydziestkę i dokonał tego. – Pierwszy skok trochę spóźniłem a drugi zepsułem. To nie były perfekcyjne skoki – opowiadał.

Dla tak młodego zawodnika występ przed zakopiańską publicznością był nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale także obciążeniem. Jednak presja nie przeszkodziła mu realizacja wyznaczonego zadania. – W drugim skoku byłem już totalnie rozluźniony – dopowiadał skoczek.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.