Carina Vogt: Myślę już o kolejnym sezonie

fot. facebook.com/deutscherskiverband

Carina Vogt

W dzisiejszym konkursie drużyn mieszanych zwyciężyła drużyna Niemiec. Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z Cariną Vogt, która dołożyła swoją część do tego sukcesu.

Kilka dni temu Carina Vogt wygrała walkę o tytuł Mistrzyni Świata w skokach narciarskich kobiet. Dziś Niemka zanotowała kolejny sukces w swojej karierze, czyli Mistrzostwo Świata w drużynach mieszanych. – To jest wspaniałe uczucie. Jestem zadowolona z dzisiejszego rezultatu, gdyż wszyscy oddaliśmy bardzo dobre skoki. Nigdy nie wierzyłam, że uda nam się wygrać z trzydziestoma punktami przewagi nad drugą drużyną – skomentowała Vogt.

Mistrzostwa Świata wiążą się z bardzo intensywną pracą dla sportowca. Każdego dnia odbywają się treningi lub zawody. Sama Carina Vogt przyznała, że jest to proces bardzo wyczerpujący. – Jestem bardzo zmęczona. To były wymagające mistrzostwa – dodała Mistrzyni Świata w konkursie drużynowym.

Carina Vogt nie posiada wielu zwycięstw w Pucharze Świata Pań. Jednak kiedy przychodzą najważniejsze imprezy sezonu takie jak Mistrzostwa czy Igrzyska Olimpijskie, zawsze zdobywa czołowe lokaty. – Sama nie wiem, dlaczego tak jest. Zawsze staram się oddać najlepsze skoki podczas Pucharu Świata, ale pozostałe zawodniczki są silniejsze – skomentowała reprezentantka Niemiec.

Mistrzostwa nie są ostatnim konkursem w tym sezonie zimowym. Przed nami zostały ostatnie zawody, które odbędą się w Oslo. Jakie są kolejne cele Cariny Vogt? – Staram się myśleć już o kolejnym sezonie, a zwłaszcza na Igrzyskach Olimpijskich. Mam nadzieje, że uda zdobyć mi się kolejny złoty medal – zakończyła Carina Vogt.

Z Lahti dla Sportsinwinter.pl

Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.