Były trener polskich kombinatorów szkoleniowcem Włochów

Do kilku zmian dojdzie w reprezentacji Włoch w kombinacji norweskiej. Nowym trenerem kadry został Danny Winkelmann. Niemiecki szkoleniowiec w przeszłości prowadził polską kadrę.

Kilka tygodni temu Winkelmann udzielił wywiadu naszemu portalowi. – Jestem w komfortowej sytuacji ze względu na moje wykształcenie. Dlatego nie muszę pracować jako trener. Obecnie zajmuję się sprzedażą samochodów w Mercedes-Benz i dobrze się z tym czuję. Trenowaniem zajmuję się wyłącznie wolontariacko i traktuję to jako hobby – powiedział niemiecki szkoleniowiec. Danny Winkelmann otrzymał propozycję od Włoskiego Związku Narciarskiego i objął posadę głównego trenera kadry kombinatorów Italii.

We włoskiej kadrze A znalazło się czterech kombinatorów: najbardziej utytułowany Alessandro Pittin, ostatnio kontuzjowany Aaron Kostner, Samuel Costa i Raffaele Buzzi. W składzie zabrakło Lukasa Runggaldiera, który ostatnio był podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Przyszłość 33-letniego kombinatora nie jest pewna. Rozważa on nawet zakończenie kariery. Trenerem kadry kobiet został Ivo Pertile. W reprezentacji A znalazły się: Daniela Dejori, Annika Sieff i Veronica Gianmoena.

źródło: Fondo Italia