Bilety na 71. Turniej Czterech Skoczni wciąż dostępne. Gdzie kupić?

20:24, 29.12.2022 Maciej Tryboń

W niemieckim Oberstdorfie rozpoczął się właśnie 71. Turniej Czterech Skoczni. Na Schattenbergshchanzen trybuny były wypełnione po brzegi. Skoczkowie stworzyli świetne widowisko, które z trybun Audi Arena śledziło 25 tys. kibiców.  Bilety na pierwsze zawody Turnieju Czterech Skoczni były wyprzedane już w listopadzie. Pozostałe konkursy także cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, jednak bilety są ciągle w sprzedaży.

Screen: Eurosport

Po pierwszych zawodach Turnieju Czterech Skoczni liderem jest Halvor Egner Granerud. Na drugim miejscu  w klasyfikacji jest Piotr Żyła, a na trzecim Dawid Kubacki. W pierwszej dziesiątce jest także Kamil Stoch. Oznacza to, że aż trzech Polaków jest w grze o złotego orła. W związku z tym apetyty naszych kibiców co do występów biało czerwonych na pewno rosną. Mamy powody do optymizmu, ponieważ na pozostałych obiektach Polacy osiągali w ostatnich latach sukcesy. W 2018 r. Kamil Stoch wygrał konkursy na wszystkich czterech obiektach. 2021 r. był równie udany dla naszych skoczków. Dawid Kubacki zwyciężył na skoczni im. Paula Ausserleitnera  oraz na Große Olympiaschanze, a na Bergisel zwyciężył Stoch.

Jak zdobyć bilety?

Cena wejściówki na niemiecką część cyklu w Garmisch-Partenkirchen zaczyna się od  19 euro na kwalifikacje. Bilety na główny konkurs kosztują 22 euro ulgowy oraz 32 euro normalny. Najtańsze miejsca na zawodach w austriackiej części cyklu  można zdobyć już za 20 euro w Innsbrucku i 25 euro na finał turnieju w Bischofshofen.