Biało-czerwona dziesiątka na FIS Cup w Villach

fot. M. Król

Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska dziesięciu reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w zawodach cyklu FIS Cup w Villach. Rywalizacja odbędzie się 10 i 11 września.

fot. M. Król

Biało-czerwona dziesiątka

W składzie polskiej reprezentacji na zawody FIS Cup w Villach znalazło się dziesięciu zawodników. Są wśród nich skoczkowie, dla których będzie to pierwszy tego lata występ w konkursach skokowej trzeciej ligi – Tomasz Pilch i Jarosław Krzak. Obaj w trwającym sezonie letnim zdobyli punkty Letniego Grand Prix. Poza nimi do Austrii udadzą się Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Szymon Jojko, Wiktor Szozda, Szymon Zapotoczny, Tymoteusz Amilkiewicz, Adam Niżnik oraz Jakub Wisełka.

Po ośmiu konkursach tegorocznego cyklu FIS Cup na czele klasyfikacji generalnej plasuje się Janni Reisenauer. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest Klemens Joniak, który z dorobkiem 91 punktów zajmuje 20. miejsce.

Cztery Polki powalczą o kolejne trzecioligowe punkty

Równolegle z konkursami mężczyzn, w Karyntii zaprezentują się również kobiety. Na starcie zobaczymy cztery reprezentantki Polski – Polę Bełtowską,  Paulinę Cieślar, Sarę Tajner oraz Natalię Słowik.

Wspomniana czwórka rywalizowała już tego lata w zawodach FIS Cup. 15-letnia Pola Bełtowska dwukrotnie punktowała podczas inauguracyjnych zmagań w Szczyrku – 19. oraz 20. lokata. Z kolei pięć lat starsza Cieślar trzykrotnie meldowała się w czołowej “30”. W jednym z konkursów w Beskidach na 25. pozycji znalazła się również Natalia Słowik.

Rywalizacja w Villach rozpocznie się w sobotę, 10 września. Jako pierwsze na skoczni pojawią się panie. O 8:00 rozpocznie się trening, o 8:45 seria próbna, a o 9:45 konkurs indywidualny. Runda treningowa panów jest zaplanowana na 12:30, a godzinę później wystartuje seria próbna. O 14:45 ruszy konkurs. W niedzielę skoczkowie oddadzą próbne skoki o 8:30, a na 9:45 zaplanowana jest rywalizacja konkursowa. Seria próbna pań ma wystartować o 13:00, a godzinę później konkurs.

Źródło: PZN