Belgia i Holandia ze złotymi medalami! Pożegnanie Bródki

fot. Paweł Skraba

Bart Swings zdobył złoty medal w biegu ze startu wspólnego panczenistów. Srebro zdobył Koreańczyk Jaewon Chung, a brąz jego kolega z reprezentacji – Seung-Hoon Lee. Zbigniew Bródka i Artur Janicki nie zakwalifikowali się do finału. Złoto wśród pań wywalczyła Irene Schouten. Wystartowały dwie Polki. Czyszczoń zajęła 11., a Bosiek 17. miejsce.

fot. Paweł Skraba

Walka o medale rozegrała się na ostatnich metrach. Czterech zawodników wpadło na metę w prawie jednakowym czasie. Jako pierwszy przekroczył ją Belg Bart Swings. Chwilę za nim równocześnie rywalizację ukończyła trójka panczenistów. Różnica między Jaewonem Chungiem, a Seungiem-Hoonem Lee wyniosła zaledwie 1 setną. Lee i Joey Mantia uzyskali identyczny czas. W tym wypadku zadecydowała liczba punktów.

Złoty medalista olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka, odpadł w półfinale. Zajął w nim ostatnie miejsce. Przypomnijmy, że Polak od jakiegoś czasu boryka się z kontuzją, która przeszkodziła mu w przygotowaniach. To był jego ostatni start w karierze. Niedługo ukaże się książka biograficzna, w której zostały opisane historie z życia “najszybszego strażaka świata”. Artur Janicki także nie awansował do finału.

Bieg kobiet

Na ostatniej prostej bieg ze startu wspólnego pań wywalczyła Holenderka Irene Schouten. Srebro zdobyła Kanadyjka Ivanie Blondin, a brąz Włoszka Francesca Lollobrigida. Polki od początku znajdowały się na czele stawki. Najpierw kilkukrotnie atakowała Magdalena Czyszczoń, która wywalczyła 2 punkty za lotne premie. Później do przodu przesuwała się Karolina Bosiek. Polka znajdowała się w bardzo dobrej pozycji do ataku. Niestety, upadła na dwa okrążenia przed końcem. Ostatecznie Czyszczoń była 11., a Bosiek zakończyła rywalizację na 17. pozycji.

Źródło: Informacja własna