Austriacka skoczkini wraca do PŚ po groźnej kontuzji

Źródło: youtube.com

Eva Pinkelnig, która w ubiegłym roku ucierpiała w wypadku podczas treningu, powraca na skocznię. Austriacką skoczkinię zobaczymy już w Rasnovie. 

Źródło: youtube.com

Gdy w grudniu świat obiegła wieść o wypadku podczas treningu i w jego konsekwencji pękniętej śledzionie zawodniczki z Austrii, nikt nie przewidywał, że tak szybko powróci ona do rywalizacji. Tymczasem Eva Pinkelnig postawiła na powrót do zdrowia oraz regenerację i zaprezentuje się podczas zmagań Pucharu Świata w Rasnovie. Decyzję o powrocie zawodniczki do kadry podjął trener austriackiej drużyny kobiet, Harald Rodlauer na podstawie poczynionych przez nią postępów.

– Proszę wszystkich o  zrozumienie, że nie będę mówić o tym, jakie były dla mnie ostatnie tygodnie i miesiące oraz o decyzji dotyczącej mojej przyszłości w sporcie – powiedziała Austriaczka. – Mistrzostwa świata są tuż za rogiem i skupiam się na tym wyzwaniu. Mam przed sobą wielki cel – podkreśliła. – Po sezonie spojrzę wstecz na to, co się wydarzyło, ale teraz patrzę tylko w przyszłość. Jestem niezwykle szczęśliwa i zmotywowana, że mogę wrócić do Pucharu Świata – zakończyła Pinkelnig.

Nie tylko zawodniczka jest zadowolona z takiego obrotu spraw. Trener austriackiej drużyny kobiet również podkreśla, że Pinkelnig jest ważna dla zespołu. – W związku z postępem jaki poczyniła w ostatnich tygodniach, myśleliśmy ostatnio o powołaniu Evy do zespołu. Przeszła badania lekarskie i została dopuszczona do startu w Rasnovie. To pozytywny rozwój – powiedział Harald Rodlauer. – Eva jest ważna dla zespołu i dobrze znów ją mieć. Jedziemy do Rumunii jako silna drużyna i nie możemy się doczekać zawodów – zakończył.

Źródło: fis-ski.com.