Apoloniusz Tajner dla SiW: Stefana Horngachera chcieli również Niemcy

DSC_0220

Sezon zimowy dla naszych skoczków definitywnie zakończył się dziś po konkursie drużynowym o Mistrzostwo Polski. Odbyło się również uroczyste pożegnanie Łukasza Kruczka, który żegna się z polską kadrą. Jutro poznamy nazwisko nowego szkoleniowca, ale niemal na pewno będzie to Stefan Horngacher.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest pozytywnie nastawiony w związku z wyborem nowego trenera i ma nadzieję na odmianę w naszej kadrze za sprawą jego przyjścia – Pod wodzą nowego trenera, który rozbije schematy relacji międzyludzkich, metod i sposobów treningowych, poprowadzi wszystko nieco trochę inaczej, to wszystko może nagle ruszyć, bo potencjał w naszych skoczkach jest potężny.

Apoloniusz Tajner przyznał także, że na stanowisku trenera kadry A zostanie zatrudniony Stefan Horngacher, o czym mówiło się już od jakiegoś czasu – Wszyscy już o tym wiedzą, ale dopiero jutro będzie oficjalne potwierdzenie tej informacji. Robimy to dlatego, ponieważ musieliśmy nastawić się na jakiś najbardziej prawdopodobny wariant, ale też nigdy nie wiadomo czy kandydat nie wycofa się w ostatniej chwili. Stefana Horngachera chcieli zatrzymać u siebie również Niemcy. Prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego też się włączył w te sprawy. Ustaliliśmy, że przeprowadzamy konkurs, a jakby się coś wydarzyło to będziemy mieli też inne rozwiązania – powiedział Apoloniusz Tajner.

Nowy szkoleniowiec będzie miał duży wpływ na ustalenie kadr szkoleniowych na przyszły sezon – Zawodnicy na razie czekają , są w niepewności. Nie wiedzą jeszcze jak trener Horngacher będzie prowadził reprezentację i jak będą wyglądać konfiguracje grup i sztabów szkoleniowych. Nowy trener wszystko będzie sobie układał – zakończył prezes PZN.

Źródło: Informacja własna.

1 thought on “Apoloniusz Tajner dla SiW: Stefana Horngachera chcieli również Niemcy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.