Andreas Wellinger spokojny o formę. “Będę zbliżał się do czołówki” [rozmowa]

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Mistrz olimpijski z normalnej skoczni w Pjongczangu Andreas Wellinger, nie zaliczył spektakularnego rezultatu w Wiśle, ale jest spokojny o swoją formę w rozpoczynającym się sezonie. – Chcę utrzymywać się cały czas w ścisłej światowej czołówce – powiedział po niedzielnym konkursie w rozmowie z Mateuszem Królem Wellinger.

Mateusz Król: Jak czujesz się na starcie tego sezonu?

Andreas Wellinger: Może nieco zwariowanie, ale całkiem dobrze. Szczególnie trudno było w piątek, kiedy zająłem dopiero czterdzieste szóste miejsce w kwalifikacjach.

MK: Jest podobnie jak w ubiegłym roku?

AW: W kwalifikacjach nie <śmiech>. W ubiegłym roku byłem chyba dziewiąty w konkursie, teraz mam jedenaste miejsce. Trzeba jednak powiedzieć, że poczyniłem duży krok do przodu względem piątku. Może moje skoki nie były idealne, ale krok po kroku muszę się rozpędzać. Dzisiaj cieszę się z drugiego miejsca Stephana Leyhe, to jego pierwsze podium w karierze. Dlatego myślę, że to był dobry dzień.

MK: Trudno było znaleźć motywację do trenowania po sezonie tak pełnym sukcesów?

AW: Nie było trudno. Takie momenty, jak sukcesy podczas igrzysk olimpijskich, są najlepszą motywacją do ciężkiej pracy przed kolejnym sezonem. Myślę, że dobrze przepracowałem sezon letni. Nie jestem w stanie oddawać aktualnie świetnych skoków, ale jestem na dobrej drodze. Krok po kroku będę zbliżał się do czołówki. Skoki narciarskie to taki sport, w którym detale potrafią zmienić bardzo wiele.


MK: Co powiesz o warunkach panujących na skoczni?

AW: To nie jest takie łatwe. Skocznia nie jest przygotowana idealnie, ale trzeba docenić to, jak wiele pracy włożyli tutaj organizatorzy, żeby była gotowa. Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będzie chłodniej i innym pójdzie łatwiej z przygotowaniem skoczni. Tutaj mamy przecież dopiero połowę listopada, zatem bardzo dobra robota.

MK: Jak z Twoimi celami na ten sezon? Nastawiasz się głównie na mistrzostwa świata?

AW: Przede wszystkim chcę utrzymywać się cały czas w ścisłej światowej czołówce. Skupiam się głównie na tym, abym w każdym konkursie pokazywał najlepsze możliwe skoki. Dzisiaj już poczyniłem krok naprzód i muszę pracować nad tym, co muszę naprawić, aby zbliżyć się do czołówki. Zatem małe kroki, praca każdego dnia i być zmotywowanym każdego dnia. Potem dopiero będziemy zaglądać na listę z wynikami.

Dziękuję za rozmowę.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.