Andreas Wellinger przed zimą: „Bardzo trudno jest znaleźć doskonałą formę”

Andreas Wellinger był jednym z głównych bohaterów sezonu 2016/2017, kiedy to zdobywał między innymi medale Mistrzostw Świata. W wywiadzie przed inauguracją Pucharu Świata opowiedział o swoim aktualnym przygotowaniu i zmianach, które chce wprowadzić.

Kilka dni temu Andreas Wellinger udzieli wywiadu portalowi vierschanzentournee.com, gdzie zdradził między innymi przepis na swój sukces. To właśnie on od zawodów w Wiśle zajmował wysokie lokaty w Pucharze Świata. Jak mówi, jednym z ważnych czynników są treningi, do których przyłożył się w lecie, bardziej niż było to w latach poprzednich. – Bardzo trudno jest znaleźć doskonałą formę w skokach narciarskich. Czasami nie wiesz, dlaczego to nie idzie, a czasami mimo popełnianych błędów wszystko jest dobrze – skomentował Andreas Wellinger w wywiadzie dla vierschanzentournee.com. Dla Wellingera takie skoki zaczęły się od treningów w Oberstdorfie, a podium w Wiśle były ich rozwinięciem. – Właśnie takie skoki popychają Cię do przodu, a kiedy stajesz na podium, zadajesz sobie pytanie: Co mogłem zrobić innego niż robiłem w ostatnich tygodniach – dodał.

Niestety po dobrych występach przyszła kontuzja kolana, która wykluczyła Andreasa Wellingera z większości startów podczas tegorocznej Letniej Grand Prix. Na szczęście po kontuzji nie ma już śladu, a forma reprezentanta Niemiec idzie w górę. – Ostanie zawody LGP czy Mistrzostwa Niemiec były dla mnie bardzo dobre. Chcę ustabilizować moją formą i rozwinąć ją, by być jak najlepiej przygotowany do zimy – powiedział Wellinger. Dwukrotny Wicemistrz Świata z Lahti ma również plan na pokonanie Stefana Krafta, a są to po prostu dalsze skoki i lepsze noty za styl.

Nadchodzący sezon zimowy 2017/2018 będzie niezwykle wymagający dla skoczków narciarskich. Zawodnicy będą rywalizować na Mistrzostwach Świata w lotach oraz Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Andreas Wellinger podkreśla, że jego celem są skoki na wysokim poziomie przez cały sezon. Ważną imprezą dla Bawarczyka jest również Turniej Czterech Skoczni. – Turniej Czterech Skoczni jest zawsze wspaniały, tutaj chce dążyć do poprawy swoich rezultatów – opowiedział.

Źródło: vierschanzentournee.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.