Andreas Wellinger: Fantastycznie jest stanąć na podium po raz kolejny

Andreas Wellinger
Fot:Paulina Ślezińska

W sobotnim konkursie indywidualnym w Wiśle Andreas Wellinger zajął trzecie miejsce. Na konferencji prasowej był bardzo zadowolony z kolejnego miejsca na podium w Polsce.

Jest to pierwsze podium dla Andreasa Wellingera w tym sezonie zimowym. – Bardzo długa droga za mną. Krok po kroku dążyłem do celu przez ostatnie pięć tygodni. Dzisiaj miałem dobre przeczucia. Oddałem dwa dobre skoki, zwłaszcza ten podczas serii finałowej. Fantastycznie jest stanąć na podium po raz kolejny – opowiedział.

Reprezentant Niemiec po raz kolejny w jego karierze staje na podium w Wiśle. Przypomnijmy, że właśnie na skoczni im. Adama Małysza,  w 2014 roku wygrał po raz pierwszy zawody z cyklu Pucharu Świata. – Bardzo lubię Polskę, a w szczególności Wisłę. Podczas tych konkursów oddaje swoje najlepsze skoki. Kibice są fantastyczni, dodają sił podczas wykonywania skoków – powiedział Wellinger podczas konferencji prasowej.

W niedziele odbędzie się kolejny konkurs indywidualny na skoczni w Wiśle Malince. Jest to szansa na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej lub na kolejne podium w karierze Andreasa Wellingera. – Chciałbym, aby warunki były bardzo dobre oraz co ważne uczciwe dla wszystkich zawodników. Będę próbował, powtórzyć moje dobre skoki w konkursie. Mam nadzieje, że po konkursie niedzielnym spotkamy się tutaj ponownie – zakończył reprezentant Niemiec.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.