Analizujemy kalendarz PŚ w skokach 2018/2019. Zobacz, co nowego czeka kibiców

epa05215929 Kamil Stoch of Poland in action during the Flying Hill Individual competition of the FIS Ski Jumping World Cup in Planica, Slovenia, 17 March 2016. EPA/IGOR KUPLJENIK
Dostawca: PAP/EPA.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podała prowizoryczny kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2018/19. Nie jest to jeszcze oficjalna wersja, ale wiele kwestii zostało wyjaśnione. Szczególnie w kontekście Pucharu Świata kobiet.

Jak już pisaliśmy TUTAJ, inauguracja Pucharu Świata będzie miała miejsce w Wiśle. 17 i 18 listopada w Polsce odbędą się konkursy drużynowy i indywidualny. W rozgrywanych tydzień później zawodach pucharowych w Ruce dojdzie do ważnej zmiany w porównaniu z ubiegłym sezonem. FIS zrezygnował z konkursu drużynowego rozgrywanego na Rukatunturi, a jego miejsce zastąpi konkurs indywidualny. Kolejne 3 przystanki pucharowej karuzeli (Niżny Tagił, Titisee-Neustadt i Engelberg) pozostaną prawie niezmienne. Prawie, bo rywalizacja drużynowa mężczyzn w Titisee-Neustadt zostanie zastąpiona pierwszym w historii Pucharu Świata konkursem drużyn mieszanych.

Turniej Czterech Skoczni odbędzie się w doskonale znanym przez kibiców terminie. Rozpocznie się 30 grudnia w Oberstdorfie i zakończy 6 stycznia w Bischofshofen. Tydzień po słynnym turnieju skoczkowie będą rywalizować w Libercu. Puchar Świata powróci do czeskiego miasta po prawie 11 latach przerwy. Kolejne zmagania będą miały miejsce w Zakopanem, a później w Sapporo. Japońskiego miasta zabrakło w kalendarzu na poprzedni sezon.

Z kalendarza wypadną zawody w Tauplitz. Jedyne przed mistrzostwami świata loty odbędą się na początku lutego w Oberstdorfie. Jeszcze przed rozgrywanymi na przełomie lutego i marca mistrzostwami świata, skoczkowie rywalizować będą w Lahti i w Willingen. Pewna jest także obecność turnieju Raw Air, który rozpocznie się w Oslo. Nie jest jeszcze przesądzone czy pozostaną w nim Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Nie wiadomo, czy tj. w poprzednim sezonie odbędą się turnieje Willingen 5 i Planica 7. Zakończenie sezonu planowane jest na 22-24 marca w Planicy.

Nieoficjalny kalendarz PŚ w skokach narciarskich mężczyzn 2018/19

Turnieje to pierwsze słowo, które nasuwa się na myśl po sprawdzeniu kalendarza kobiecego Pucharu Świata. Panie sezon zainaugurują rywalizacją w Lillehammer Triple. W tym samym czasie co panowie będą także skakać w cyklu Raw Air. Sezon Pucharu Świata kobiet zakończy się turniejem Russia Tour Blue Bird. Rozgrywany on będzie w Niżnym Tagile i w Czajkowskim. Kobiety będą skakać na tych samych obiektach, co mężczyźni tylko podczas cyklu Raw Air i we wspomnianym Titisee-Neustadt. Poza tym konkursy pucharowe odbędą się w Premanon, Sapporo, Zao, Rasnovie, Hinzenbach, Val di Fiemme, Ljubnie i Oberstdorfie. Nie licząc konkursu drużyn mieszanych, panie drużynowo skakać będą dwukrotnie (w Zao i Ljubnie).

Nieoficjalny kalendarz PŚ w skokach narciarskich kobiet 2018/19

Oficjalne kalendarze Pucharu Świata na przyszły sezon zostaną podane 18 maja na kongresie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Costa Navarino.

źródło: FIS

2 thoughts on “Analizujemy kalendarz PŚ w skokach 2018/2019. Zobacz, co nowego czeka kibiców

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.