Wisła zainauguruje kolejny sezon Pucharu Świata, bez skoków kobiet w Polsce

Mamy uspokajające wieści dla polskich kibiców. W przyszłym sezonie zimowym Puchar Świata znów zostanie zainaugurowany w Wiśle. Prawo organizacji zawodów w styczniu otrzymało także Zakopane.

Wisła zainauguruje w lipcu Letnie Grand Prix w skokach narciarskich a w listopadzie drugi raz w historii Puchar Świata (18-20.11.). Takie ustalenia zatwierdziła dzisiaj komisja kalendarzowa działająca przy FIS. Federacja postawiła jednak warunek. Jeśli zawody mają odbyć się w Wiśle, włodarze skoczni im. Adama Małysza muszą zainstalować siatki przewwiatrowe. Z tym jednak nie powinno być problemu. Puchar Świata w skokach narciarskich w przyszłym sezonie zagości także w Zakopanem. W kalendarzu stolica polskich Tatr zarezerwowany ma weekend 18-20. stycznia 2019 roku. W prowizorycznych kalendarzach nie ujęto organizacji zawodów FIS Grand Prix i Pucharu Świata kobiet w Polsce.

Poza LGP w Wiśle, latem zostaną rozegrane także inne ważne zawody w naszym kraju. Po kilku latach przerwy Letni Puchar Kontynentalny powróci na skocznię im. Adama Małysz. FIS zaplanował, że te zawody odbędą się 22-23. września.  W połowie lipca zaplanowano zawody FIS Cup w Szczyrku na obiekcie HS-106. Rywalizować będą wtedy zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W drugiej połowie sierpnia w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego zawodnicy walczyć będą kolejny raz w Pucharze Beskidów. Rywalizacja tego turnieju zostanie rozegrana zostanie na trzech obiektach. 17 sierpnia odbędzie się konkurs w Szczyrku, dzień później zmagania przeniosą się do Wisły, a finałowe zawody odbędą się w czeskim Frenstacie (19. sierpnia).

Wszystkie zatwierdzone dzisiaj przez komisję kalendarze ostatecznie muszą zostać zatwierdzone 18 maja 2018 roku na Kongresie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, który odbędzie się w greckiej miejscowości Costa Navarino.

Kalendarz PŚ 2018/2019
Kalendarz LGP 2018
Kalendarz PŚ kobiet 2018/2019
Kalendarz LPK i FIS Cup 2018
Kalendarz PK i FIS Cup 2018/2019

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Wisła zainauguruje kolejny sezon Pucharu Świata, bez skoków kobiet w Polsce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.