Alpejskie MŚJ w Davos: Szwajcaria najlepsza w zawodach drużynowych

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Reprezentacja Szwajcarii zdobyła złote medale za rywalizację drużynową na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Davos. W finale Szwajcarzy pokonali drużynę Norwegii. Trzecie miejsce zajęli Austriacy. 

W zmaganiach drużyn Team Event na tegorocznych MŚJ do decydujących o medalach pojedynków awansowały cztery najwyżej rozstawione drużyny. W półfinałach spotkały się zatem drużyny Austrii (Simon Rüland, Fabio Gstrein, Julia Scheib, Franziska Gritsch) i Norwegii (Lucas Braathen, Joachim Jagge Lindstøl, Kaja Norbye, Kajsa Vickhoff Lie) oraz Włoch (Alex Vinatzer, Giulio Zuccarini, Martina Peterlini, Lara Della Mea) i Szwajcarii (Semyel Bissig, Marco Odermatt, Aline Danioth, Camille Rast). Do wielkiego finału, czyli walki o złoto dostali się Norwegowie, którzy pokonali Austriaków oraz Szwajcarzy, którzy wygrali rywalizację z Włochami.

Polska drużyna odpadła w pierwszej rundzie po rywalizacji z Austriakami. Niestety wszyscy reprezentanci Polski (Michał Michalik, Paweł Pyjas, Magdalena Łuczak i Daria Krajewska) przegrali swoje wyścigi i przegrali z późniejszymi brązowymi medalistami 0:4.

W pojedynku o trzecie miejsce początkowo lepiej wiodło się Włochom, którzy wygrali dwa pierwsze wyścigi, ale w dwóch kolejnych lepsi byli reprezentanci Austrii i to oni zdobyli brązowe medale. W starciu o złoto po dwóch przejazdach był remis. Jednak w ostatnich dwóch wyścigach to Szwajcarzy spisali się lepiej i z wynikiem 3:1 zwyciężyli w decydującym o złocie pojedynku. Marco Odermatt zdobył już trzeci złoty medal na tych mistrzostwach (wcześniej wygrał w zjeździe i super G).

Ćwierćfinały

Austria – Słowenia 2:2 – awans Austrii
Norwegia – USA 4:0  – awans Norwegii
Włochy – Kanada 3:1 – awans Włochów
Szwajcaria – Niemcy 2:2 – awans Szwajcarii

Półfinały

Szwajcaria – Włochy 3:1 – awans Szwajcarii
Norwegia – Austria 3:1 – awans Norwegii

O 3. miejsce

Włochy – Austria 2:2 – wygrana Austrii

O 1. miejsce

Szwajcaria – Norwegia 3:1 – wygrana Szwajcarii

Pełne wyniki

Program i wyniki MŚJ w narciarstwie alpejskim Davos 2018

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.