Alpejskie MŚJ w Åre: Nina Ortlieb najlepsza w pierwszym treningu zjazdu kobiet

11:48, 06.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 12:05, 06.03.2017

Zakończył się już pierwszy trening zjazdu kobiet na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre. Pierwsze miejsce zajęła w nim reprezentantka Austrii Nina Ortlieb. Polki zajęły miejsca poza pierwszą 30.

Na dwóch pierwszych miejscach w treningu uplasowały się reprezentantki Austrii. Najszybsza była dziś Nina Ortlieb. Druga, ze stratą 0,13 sek. była Franziska Gritsch. Na trzecim miejscu znalazła się Szwedka Lin Ivarsson (+0,31 sek.). Ortlieb w tym sezonie przez dwa miesiące nie startowała z powodu kontuzji. Zdążyła jednak wyleczyć się na Mistrzostwa Świata Juniorów, w których będzie jedną z faworytek w konkurencjach szybkościowych. Rok temu wywalczyła złoty medal w supergigancie.  Na czwartym miejscu sklasyfikowano dziś kolejną z Austriaczek: Dajanę Dengscherz (+0,37 sek.). Piąta była Kristin Lysdahl (+0,65 sek.), a szósta Nadine Fest z Austrii. Ex aequo siódme miejsce zajęły Szwedki Fanny Axelsson i Lisa Hörnblad (+0,73 sek.). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 37. pozycji ze stratą 3,44 sek., a Daria Krajewska na 44. (+4,16 sek.).

Dziś trening zjazdu mają również mężczyźni. Wtorek będzie kolejnym dniem na treningi, a w środę odbędą się zawody w zjeździe.