Alpejskie MŚJ w Åre: Maximilian Lahnsteiner najszybszy na poniedziałkowym treningu zjazdu

fot. are2017.com

fot. are2017.com

Dość nieoczekiwanie na treningu zjazdu mężczyzn pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre najlepiej spisał się Austriak Maximilian Lahnsteiner. 

Lahnsteiner niezbyt często startuje w zjazdach. Jednym z nielicznych niego występów były zawody na MŚJ w Roza Chutor/Soczi w ubiegłym roku, gdzie zajął 27. miejsce. Jest on medalistą juniorskich mistrzostw świata, ale w konkurencji technicznej – slalomie gigancie. Dziś na treningu Austriak jechał z 33. numerem i niespodziewanie uzyskał najlepszy rezultat. Drugie miejsce zajął Szwed Olle Sundin ze stratą 0,24 sek. Trzeci był Amerykanin Erik Arvidsson +0,32 sek.). Na pozycji czwartej sklasyfikowano Norwega Olava Engelhardta Sanderberga (+0,50 sek.), który miał dopiero 51. numer startowy, na piątym Nilsa Alphanda (+0,61 sek.) – syna byłego francuskiego mistrza Luca Alphanda, na szóstym drugiego ze Szwedów Zacka Monsena (+0,63 sek.) Siódmy był Włoch Federico Simoni (+0,76 sek.), ósmy austriacki alpejczyk Pirmin Hacker (+0,80 sek.). Jeden z głównych faworytów do wygranej w zawodach w zjeździe, które odbędą się w środę – Stefan Babinsky z Austrii – zajął dziś 12. miejsce z rezultatem gorszym o 0,95 sek. od Lahnsteinera.

Polscy zawodnicy zajęli dość odległe pozycje. Piotr Habdas był 70. (+4,01 sek.), a Paweł Pyjas 76. (+5,73 sek.). Dwóch alpejczyków nie ukończyło przejazdu treningowego. Byli to Florian Szwebel i Cameron Alexander.

Pełne wyniki 1. treningu mężczyzn

Drugi trening zaplanowany jest na jutro na godzinę 12:00.

Program Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim Åre 2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.