Alpejskie MŚJ w Åre: Kanadyjczycy zwyciężyli w zawodach drużynowych, Polska poza ćwiercfinałem

fot. Laura Godenzi/IOC Young Reporters / CC BY NC SA

fot. Laura Godenzi/IOC Young Reporters / CC BY NC SA

Dziś wieczorem odbyły się zawody drużynowe na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w Åre. Formuła tych zawodów była taka jak w seniorskich mistrzostwach. Zespoły damsko-męskie ścigały się w slalomie równoległym. Rywalizację wygrała reprezentacja Kanady. Polska odpadła już w pierwszej rundzie. 

W pierwszej fazie zawodów  (1/8 finału) Polska trafiła na reprezentację Kanady, czyli późniejszych triumfatorów. Zadanie było bardzo trudne i niestety Kanada była dziś nie do przejścia. Reprezentacja Polski w składzie Katarzyna Wąsek, Daria Krajewska, Jędrzej Jasiczek, Piotr Habdas musiała uznać wyższość rywali i pożegnać się z zawodami, choć do awansu brakło bardzo niewiele, bo po 4 wyścigach był remis 2:2, a zwycięska drużyna została wyłoniona na podstawie czasu przejazdów. W pozostałych pojedynkach Austria wygrała z Wielką Brytanią, Norwegia pokonała USA, Finlandia zwyciężyła w rywalizacji z Włochami, Belgia okazała się lepsza od Słowenii, Szwecja okazała się lepsza od Francji, Niemcy wygrali z Rosją, a Szwajcaria odprawiła Słowaków.

Austria – Wielka Brytania 4:0
Norwegia – USA 3:1
Włochy – Finlandia 1:3
Słowenia – Belgia 1:3
Kanada – Polska 2:2 – awans Kanady
Francja – Szwecja 2:2 – awans Francji
Niemcy – Rosja 3:1
Szwajcaria – Słowacja 4:0

W ćwierćfinale Austriacy pokonali Norwegów, Belgowie nieoczekiwanie zwyciężyli z Finlandią, Kanadyjczycy wygrali ze Szwedami, a Szwajcarzy przegrali z reprezentacją Niemiec.

Austria – Norwegia 3:2
Finlandia – Belgia 1:3
Kanada – Szwecja 3:1
Szwajcaria – Niemcy 1:3

W półfinale Austria trafiła na Belgię, która dziś spisywała się bardzo dobrze i stawiała trudne warunki. Również reprezentacja Austrii miała problemy z pokonaniem Belgów. Obie drużyny miały po dwie wygrane w poszczególnych wyścigach, ale z lepszym czasem awansowała Austria. Również w drugim półfinale zwycięzca został wyłoniony na podstawie czasu. Do finału przeszła Kanada, a Niemcy mieli podjąć walkę o trzecie miejsce.

Austria – Belgia 2:2 – awans Austrii
Kanada – Niemcy 2:2 – awans Kanady

W małym finale znowu padł remis. Niemcy i Belgowie wygrali po dwa wyścigi, ale to mniej kojarzeni z narciarstwem Belgowie wywalczyli brązowy medal. W wielkim finale Remisu już nie było. Kanadyjczycy z wynikiem 3:1 zwyciężyli Austrię i zostali mistrzami świata juniorów.

Belgia – Niemcy 2:2 – wygrana Belgii
Austria – Kanada 1:3

Kanadyjczycy wystąpili w składzie Ali Nullmeyer, Stefanie Fleckenstein, Jeffrey Read, James Crawford. W składzie Austrii byli Katharina Liensberger, Marie-Therese Sporer, Simon Rüland i Fabio Gstrein. Belgię reprezentowali Kim Vanreusel, Mathilde Nelles, Tom Verbeke i Sam Maes, a Niemcy Lucia Rispler, Jessica Hilzinger, Georg Hegele i Bastian Meisen.

Wyniki zawodów

Program Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim Åre 2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.