Alpejskie MŚJ w Åre: Alice Merrywather mistrzynią w zjeździe, Katarzyna Wąsek 43.

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych – Alice Merrywather – wywalczyła dziś tytuł mistrzyni świata juniorek w zjeździe. Jedyną Polką startującą w zawodach była Katarzyna Wąsek, która zajęła 43. miejsce.

Merrywethaer nieznacznie wygrała z drugą zawodniczką – Katją Grossmann ze Szwajcarii, która była gorsza o zaledwie 0,02 sek. Grossmann to najmłodsza zawodniczka z czołowej dziesiątki. Urodziła się ona w 1997 roku, a pozostałe alpejki to rocznik 1996. Brązowy medal zdobyła Niemka Kira Weidle, która straciła do zwyciężczyni 0,43 sek. Na miejscu czwartym została sklasyfikowana reprezentantka gospodarzy – Lisa Hörnblad (+0,55 sek.), na piątym Austriaczka Nina Ortlieb (+0,61 sek.), a na szóstym Włoszka Nicol Delago (+0,66 sek.). Siódme miejsce zajęła Meike Pfister, ósme Nadine Fest, dziewiąte Lin Ivarsson, a dziesiąte Kristin Lysdahl.

Pełne wyniki

Z reprezentantek Polski w zjeździe wystąpiła jedynie Katarzyna Wąsek, która uplasowała się na 43. miejscu ze stratą 5,06 sek.

Na Mistrzostwach Świata Juniorów tworzona jest również osobna klasyfikacja dla zawodniczek poniżej 18 roku życia z roczników 1999-2000. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Szwedka Ida Danewitz, na drugim i trzecim miejscu były Francuzki: Karen Smadja Clement i Anouck Errard.

Wyniki U-18

Jutro w Åre odbędą się zawody w supergigancie.

Program Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim Åre 2017

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.