Alpejskie MŚ – Cortina 2021. Katharina Liensberger najlepsza w slalomie

fot. Andrea Miola

W ostatniej kobiecej konkurencji Mistrzostw Świata najlepsza okazała się Austriaczka Katharina Liensberger, która podobnie jak Lara Gut-Behrami zdobyła dwa złote medale w Cortinie 2021. Srebro zdobyła Słowaczka Petra Vlhova, brąz dla mistrzyni sprzed dwóch lat Mikaeli Shiffrin.

fot. Andrea Miola

Katharina Liensberger zdobyła złoty medal w slalomie uzyskując najlepsze czasu obu przejazdów. To już drugi tryumf Austriaczki na tych mistrzostwach, która wcześniej nie wygrała zawodów Pucharu Świata. Pozostałe miejsca na podium zajęły druga dziś Petra Vlhova ze stratą sekundy i Amerykanka Mikaela Shiffrin (+1,98 sek.) dla której był to już czwarty medal w Cortinie.

Tuż za podium znalazła się zajmująca trzecią pozycję na półmetku rywalizacji Szwajcarka Wendy Holdener (+2,34 sek.). W drugim przejeździe, aż o dwanaście pozycji awansowała Słowenka Andreja Slokar (+2,67 sek.), która ukończyła slalom na piątym miejscu. Ze stratą poniżej trzech sekund sklasyfikowane zostały jeszcze szósta Chiara Mair z Austrii i siódma Norweżka Kristin Lysdahl, obie awansowały po drugiej próbie.

Pozycje w pierwszej dziesiątce zajęły jeszcze młoda Szwajcarka Camille Rast, Słowenka Ana Bucik oraz  Asa Ando. Polki nie startowały.

Zwyciężczyni zawodów 23-letnia Katharina Liensberger przed rozpoczęciem mistrzostw tylko osiem razy stała na podium w zawodach Pucharu Świata i nigdy nie zdołała wygrać. W Cortinie zdobyła dwa złote medale, dziś w slalomie i wcześniej wspólnie z Martą Bassino w parallelu. Austriaczka wszystkie starty indywidualne na imprezie kończyła na podium, zdobywając również brąz w slalomie gigancie.

Pełne wyniki slalomu

Szczegółowy program MŚ w Cortinie d’Ampezzo 2021 znajdziecie tutaj.

Kliknij poniżej, aby przejść do specjalnego raportu Sportsinwinter.pl

Źródło: informacja własna