Alpejskie MŚ - Cortina 2021. Foss Solevaag najlepszy w slalomie. Schwarz nie ukończył

14:37, 21.02.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 15:09, 21.02.2021

Sebastian Foss Solevaag wygrał slalom, kończący zmagania na alpejskich mistrzostwach świata w Cortinie. Srebro niespodziewanie zdobył Adrian Pertl, który do zwycięzcy stracił 0,21 sek. Na trzecim miejscu uplasował się inny z Norwegów, Henrik Kristoffersen. Do złota zabrakło mu 0,46 sek. Zawodów nie ukończył natomiast lider klasyfikacji slalomowej - Marco Schwarz.

Dzisiejszy slalom mężczyzn zakończył trwające od ponad tygodnia mistrzostwa świata w Cortinie. Faworytem był Marco Schwarz. Lider klasyfikacji slalomowej zdobył już złoto w kombinacji i brąz w gigancie.

W 1 przejeździe zaskakująco dobrze spisał się Adrian Pertl. Młody Austriak uzyskał najlepszy czas na półmetku rywalizacji. Drugi był reprezentant gospodarzy Alex Vinatzer, który do lidera tracił 0,14 sek. Na trzecim miejscu plasował się Sebastian Foss Solevaag. Norweg uzyskał czas gorszy o 0,16 sek. Czwarte miejsce zajmował sensacyjnie Kristoffer Jakobsen, a piąte Clement Noel. Lider klasyfikacji slalomowej Marco Schwarz uzyskał 8 wynik. Do mety 1 przejazdu nie dojechali tacy zawodnicy jak: Loic Meillard, Dave Ryding czy Aleksander Khoroshilov.

Druga część zawodów okazała się jeszcze bardziej wymagająca. Z ciasnym ustawieniem bramek, nie poradził sobie Schwarz oraz plasujący się tuż za podium Jakobsen. Kłopoty miał także Clement Noel, który ukończył zawody z ponad 10 sekundową stratą. Nadspodziewanie dobrze spisał się Istok Rodes. Chorwat przesunął się z pozycji 14 na 6. Na miarę swoich możliwości trasę pokonał Henrik Kristoffersen, ale wystarczyło to tylko do brązowego medalu. Jeszcze lepiej zaprezentował się jego rodak Sebastian Foss Solevaag. Prowadzenia nie oddał już do końca, bo jadący po nim Alex Vinatzer zajął miejsce 4, a Adrian Pertl zdobył srebro.

Dla Norwegii to jedyne medale indywidualne zdobyte na zakończonych dziś mistrzostwach świata.